Pogledaj jedan post
Old 30.08.2003., 13:14   #3
Eh, Pandora, ti sve nesto izokola...nikako da potrefis pravu zicu.

"Kraljevstvo nebesko je u vama"....
Bas u tome je problem sto “kraljevstvo nebesko” nije u nama. Da je u nama, bilo bi i izvan nas jer svet kao nasa vanstina samo je ispoljavanje nase nutrine. U nama nema nikakvog “kraljevstva nebeskog”, vec samo zlo, i zbog toga i jeste svud okolo nas zlo.

”pa ljubo evo vidiš da mi (neki) već ovdje i sad ljubav zagovaramo...onako kako znamo i umijemo....”
Objasnio sam vec zasto ja nisam pristalica nikakvog zagovaranja ljubavi. Ja sam samo pristalica zagovaranja uklanjanja uzroka koji ljubav sprecavaju i kad to ucinimo, ljubav ce nastupiti sama. Problem nije u tome sto niko ne zagovara ljubav, vec u tome sto zagovaraci ne shvataju da to nije moguce dok se ne odreknu raznih svojih podeljenosti koje su uzrok mrznje. Ostati podeljeni kao sada i u toj podeljenosti uspostaviti ljubav je suluda ideja. Samo jedinstvo moze biti uzrokom ljubavi, a svaka podela uzrokuje mrznju. Ne moze istovremeno i jedno i drugo, vec, ili jedno ili drugo. Dan i noc nikako ne mogu ici uporedo i zajedno.

”međutim ljubav treba potpuno da se razvije u tom smislu da se shvati da se sa ovim i ovakvim svijetom nema što izgubiti....a za to je potrebna spoznaja(otkriće) "neba" i istinske stvarnosti u samom sebi ...ili barem vjera koja može dati hrabrost da se takvog svijeta pa i "na slijepo" ipak odrekne.”
Nikakvom spoznajom “neba” i nebeske ljubavi u sebi niko ne moze spreciti zemaljsko zlo, pa ni sam Isus Hrist, ako covekov intelekt nije proradio da shvati sta je uzrok zemaljskog zla. Uzrok je to sto bez rada ne moze da se zivi, a rad niko ne voli jer je zamoran, pa onda svi pokusavaju da pronadju najraznovrsnia resenja kako da zive na tudji racun bez rada. I dok god je toga, mrznja ce vladati svetom i nikakva “spoznaja nebeske ljubavi” to nece moci spreciti. Adriatic je u pravu kada kaze da dve trecine ukupnog rada ulazemo u stvari koje su na stetu nas samih, a samo jedu koja je na korist. I upravo te dve trecine koje predstavljaju predmete naseg stetnog rada, a smislili smo ih kao resenja kako da se domognemo rezultata tudjeg rada, i jesu glavni uzroci sveg ovozemaljskog zla. Prema tome, glavni problem ovoga sveta nije kako da se uspostavi dobro, vec kako spreciti i otkloniti zlo. Odnosno, nije problem kako uspostaviti ljubav, vec kako spreciti mrznju, odnosno, uzroke mrznje. Kako objasniti ljudima da oni svojim intelektom shvate da rade protiv sebe i sta je sustina tog njihovog rada protiv sebe. Jer covek je, pre svega, bice razuma, i dok god neka spoznaja ne dodje do njegovog razuma on ce i dalje da gresi. Pogotovo ako postoje organizovane svetske strukture koje, zbog vlastitog interesa, coveka stalno teraju da gresi, tj. da radi na svoju stetu, koje imaju veoma dobro razradjene svoje sisteme ubedjivanja da sve to nije na stetu ljudi, vec na korist.

”Sve dok čovjek misli da je ovaj i ovakav svijet jedino što ima i da bi njegovim gubitkom izgubio i sebe....neće ništa poduzeti da ga promjeni, već sasvim suprotno, borit će se svim silama da ga(takvog)i sačuva.”
Dok god postoje svetske sotonske organizovane strukture koje koriste Sotonin princip ”podeli, zavadi, pa vladaj”, koje raspolazu dobro razradjenim sistemima ubedjivanja ljudi da je ovaj i ovakav podeljeni svet jedino sto covek ima i da, ako to izgubi, da ce izgubiti i sebe, covek zasigurno nista nece poduzeti da ovaj svet promeni. I to ce tako trajati do sudnjega dana, ako se sami ne setimo te velike Sotonine prevare i sami ne poduzmemo nesto, a ne da cekamo Hrista i njegovo NOVO DOBA da dodje da bi bili spaseni, jer Hrist da je mogao, spasio bi nas jos pre dve hiljade godina. To moramo mi sami da uradimo i nema nam druge. Ne molitvom ili bilo kakvom spoznajom “neba ili nebeske ljubavi”, vec vlastitom pamecu i nicim drugim. Sotoni treba jasno staviti do znanja da smo pojeli svo voce sa “drveta spoznanja dobra i zla” koje nam je jos u pocetku obecao, da smo prosli i kroz “vodu i vatru” i da vise necemo dozvoliti da nas svojim lukavstvima pomocu svojih slugu na zemlji, “vukova u jagnjecim kozama”, i dalje zavodi i vara.

”I kao što rekoh svijet treba uništiti u sebi samom,odnosno sebe-uništiti jer je "ja" = "svijet",a to je u suštini "razaranje".Svrha svih osobnih pa i kolektivnih tragedija i katastrofa je upravo u tom razaranju,čime zlo u krajnjoj liniji uvijek služi dobru.....”
Ma hajde, kako zlo moze sluziti dobru, sem da kroz zlo naucimo da je zlo samo zlo i nista drugo. I zasto govoris u simbolima? Zasto ne kazes jasno sta mislis...cega ili koga se plasis? Sta ti znaci to: “unistiti svet u sebi”? Zasto otvoreno ne kazes da treba unistiti LAZ u sebi i konkretno ne objasnis da je ta najveca laz koju u sebi nosimo, koju je sam Sotona u nas usadio, sa kojom se identifikujemo i za koju mislimo da je nasa nasusna zivotna potreba i istinsko “ja” bez kojeg ne mozemo, nasa drzavno-politicka, nacionalna i verska pripadnost i nista drugo i da drugi uzroci zla, sem tih Velikih Lazi, NE POSTOJE

Pozdrav.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom