Pogledaj jedan post
Old 12.11.2011., 11:45   #450
Quote:
DIsign kaže: Pogledaj post
Članak 4.
(1) U smislu ovoga Zakona poslodavac je svaka fizička ili pravna osoba koja zapošljava
jednog ili više radnika i koji je u skladu s općim propisima radnog zakonodavstva odgovoran
za osiguranje uvjeta za rad radnika na siguran način, uključujući tijela državne uprave,
regionalne i lokalne uprave i samouprave i javne ustanove.

E sad moje pitanje je: dali se poslodavcem u smislu navedenog smatra i osoba koja obavlja slobodnu djelatnost (zubotehničar) u svom prostoru, prema dozvoli za rad nadležnog ministarstva i uz odgovarajuću licencu. Napominjem da osim te osobe nema niti jedne zaposlene druge osobe.
Poslodavac u smislu Zakona o zaštiti na radu je svaka pravna osoba koja obavlja neku djelatnost i na njoj se treba brinuti o sigurnosti kako bi se zaštitio život i zdravlje zaposlenog. S obzirom da si jedini zaposleni i sam sebi šef, odgovaraš sam za sebe po pitanju zaštite na radu i trebaš samog sebe kao vlasnik pravne osobe osposobiti i upoznati s opasnostima na svom radnom mjestu. To je naravno i poželjno kako bi znao što ti u praksi stvarno može predstavljati opasnost. Vjerojatno praktično sam najbolje znaš što je kod tebe opasno.
Urion is offline  
Odgovori s citatom