Pogledaj jedan post
Old 09.10.2008., 14:36   #10
Ja ne vidim u čemu je ovdje problem. Većina školovanja pasa pomaže vlasnicima da nauče psa nekoj osnovnoj poslušnosti... A to je za psa u gradu jako bitno. Mislim, taj divlji rot koji je skoro zaklao tvog dobermana je takav zato kaj nije školovan i socijaliziran, a vlasnik toga nije svjestan (ili je ali ga nije briga).
Meni ne bi bio cilj imati psa koji će se postaviti na trepavice ako mu ja to naredim, ali želim da mi pas stane/dođe/sjedne/pusti nešto kad mu to kažem. Tek toliko da ga mogu vani slobodno voditi i da se ne bjim da će podletit pod auto, napasti nekoga ili nekaj slično.
Većina školovanja kod pasa ima veze sa nekim stvarnim radnim disciplinama, bilo to školovanje psa za pratnju, rad, lov, spašavanje...

A dresura u cirkusu je ipak nekaj neprorodno. Mislim, jel prirodno lavu da skače kroz zapaljeni kolut, ili slano da stoji an jednoj nozi na stolcu i vrti loptu na vrhu surle?

A iskreno, po mom mišljenu... nije mi prirodno da konj pleše valcer ili ka već. I preskakanje prepreka mi je malo previše.
__________________
Treba mi svet, Otvoren za poglede, Otvoren za trčanje
I treba mi soba, Da primi pet hiljada ljudi Sa dignutim čašama...
thaimor is offline  
Odgovori s citatom