Pogledaj jedan post
Old 10.11.2007., 23:17   #10
Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno mi je kak ljudi na Balkanu još nisu svjesni da je mir i mogućnost da se čovjek odmori i naspava za posao nedodirljiv. I meni smeta kad se moj sused kupa u 2 u noći, a u staroj sam zgradi. Oprosti, u Europi isto ne smiješ puštati vodu na WC iza 10 navečer, normalna stvar, kaj vam je tu čudno?
Ajde, imaš negdje na top-temi popis dobrog dijela službenih listova u svijetu pa citiraj... Što to po Europi ne pišaju i ne seru između 22 i 7? Ili ostave da onako pluta do ujutro? Ili obave to preko balkona?

U biti, istina, nisu imali zahoda do prije 200 godina, ima tu nešto...

Ako sam u svom stanu, onda pišam, obavljam druge potrebe, tuširam se i sl. kada mi se ćefne. Kome smeta - neka se izvoli odseliti. Nemam obrt i ne bušim zidove u 2 ujutro. Ali radim normalne kućne stvari.

Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Normalno je da paziš da dete ne trči i ne larma po stanu ujutro u 7. Ak se netko budi u pol 8 - 8 (kao ja) i radi do 6-7 navečer, naravno da ne želi da mu drugi uništava život.
Nema šanse da dijete svojom težinom uzrokuje buku iznad propisanih standarda, osim ako baš ne lupa u pod nekim specijaliziranim cipelama za pravljenje buke.

Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Klinci znaju divljati po stanu i roditelji se moraju pobrinuti da to ne rade - izvesti ih u park ili na izlet. Tak su se deca u gradu nekoć odgajala - da ne smetaju drugima. Treba se djecom samo baviti, a ne ih pustiti da drugima smetaju dok se vi zabavljate. Sorry.
Nekim slučajem djeca ne mogu biti stalno vani. A ograničavati ih u igri nije ni zdravo ni preporučljivo. Ne razbijaju namještaj.

Quote:
Purgeraj kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je kak se ljudi ljute kad ih se podsjeti na to da trebaju imati obzira prema drugome. Ako kome to nije drago, kupite si kućicu, odvojenu od susjeda, i do mile volje se ponašajte po svojemu.
Ne, kome je previše buke - lijepo se iskesa kao pravi frajer i kupi si vilu s najmanje 100 metara vlastitog zemljišta na svakoj strani. Ako hoćeš bit beg - budi beg.

Nema se što nekog sprječavati u uobičajenoj uporabi svoje nekretnine. A ništa gore navedeno ne sluti da je u pitanju uporaba koja ne bi bila uobičajena (rad alata, prepravci stana u noćnim satima, glasne zabave). Osim toga, prije kupnje stana svatko može provjeriti kakva je izolacija i ne kupiti stan u zgradi gdje je loša.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom