Pogledaj jedan post
Old 10.12.2007., 20:01   #26
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
nema odgovora da se može dati koji če isključivat ijedno od odgovora "da" ili "ne".

Možeš bit upravljan, ali svijesno, to bih rekao vođen jer ta riječ to bolje opisuje, a možeš biti slobodan u grijehu i nesvijesno u grijehu, dakle On nas nije ostavio same a ne upravlja konkretno nama samima, več sami se opredjeljujemo a On nas
vodi ako hoćemo, no to vođenje nije robovsko več je slobodno.

Teško objašnjiva tema, no važno je znati da uvijek ima izbor, uvijek ima nade, potrebno je za to nešto no to bi bila druga tema.
nemoj mi molim te govoriti o svjesnom, nesvjesnom i ostalim bla..blala jer mi je to struka.

zanima me koliko je potrebno molitvi, želja, uzdaha da bi nas bog primjetio, jer sam i sam uočio da nekima (navodno) pomaže, a pojedincima ne (koliko god se molili)

u čemu je problem ? ili , smijem li reći : u čemu je problem s bogom, da pojedine osobe pomaže, mada nisu zaslužile (ubojice, razni tipovi kriminalaca, psihopata) ??

jel konačni smisao svega; "vidite što ne valja, e ako budete takvi, biti ćete kažnjeni po božjem sudu", a ako trpite da vas pljuju , gaze, zlostavljaju, vaše je kraljevstvo nebesko" (koje nitko nije spoznao, sve se svodi na bibliju)
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom