Pogledaj jedan post
Old 10.10.2008., 21:45   #19
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
evo, ovako.. imam jedno pitanje za nekoga tko zna.. naime, gore sam (možda i predrzno) tvrdio da je nk zagreb nasljednik PNIŠK-a potaknut napisima na njihovoj wikipedija stranici, no zanima me je li to zaista istina?
Koliko ja znam, to je točno.
Naime jednom sam detaljno proučava par prvoligaša (svrha je nebitna) i nekakvi zapisi su mi ostali, pa evo baš našao dio koji se Zagreba tiče.
Dakle 1903. formiran je PNiŠK (Prvi nogometni i športski klub). Pet godina posli na "ruševinama" već mrtvog kluba formira se Tipgrafski. 1920 minja ima u Grafika, a od 1925. je Grafičar. Grafičaru se 1946. pridružuju Amater i Tekstilac u nastanku novog Zagreba. Međutim, u tadašnju Prvu ligu klub se ubacio tek spajanjem s Borcem (1945.-1952.)

Ovo manipuliranje poviješću mi je postalo gadljivo...
Jebote ako ti je klub osnovan 91 šta se sramiš toga, stavi 1991 i gotovo, a nemoj izmišljat toplu vodu
Kao da Hajduk sad 1911 zamjeni sa 0304 jer je prema nekim izvorima Dioklecijan bacija na male branke nakon useljenja u palaču

Jebate koje je godina na kraju u Slavenovom grbu? Oni su se isto preseravali s tim iako im je klub osnovan 1912, a onda ugašen 1922 i nogometa u tom kraju nije bilo do sve iza rata, ako se ne varam? I šta bi onda bija problem da su uzeli 1945 ili koju već kao datum novog početka umjesto da su prvo stavili 1912, a potom se spustili na 1909. ili 1907. ako se ne varam?

Zadnje uređivanje MEP : 10.10.2008. at 22:00.
MEP is offline  
Odgovori s citatom