Pogledaj jedan post
Old 17.11.2009., 15:37   #7
dizajner interijera je zapravo izmišljeno zanimanje. odnosno ne postoji faks na kojem ćeš ti nakon diplome biti ''dizajner interijera'' i zapravo ti diploma nije ni potrebna ali potrebno ti je određeno znanje i određeni smisao za to koji možeš i ne moraš steći na faksu.
vidiš i ja sam recimo u srednjoškolskim danima razmišljala slično i zanimao me taj neki ''dizajn interijera'' pa sam završila na arhitekturi. btw dobro ste napisali. arh. nema smjerova. ali postoje 2 studija: studij arhitekture (obuhvaća sve živo i neživo) i studij dizajna sa 2 smjera: produkt dizajn (namještaj i sve ostalo trodimenzionalno, opipljivo što vidiš u prostoru) i grafički dizajn.
grafički dizajn doduše postoji i na grafičkom fakultetu ali to više i nema neke prevelike veze sa interijerima.
činjenica je da su arhitekti ugl ti koji se (uz sve ostalo) bave i uređenjem interijera. ali to mogu raditi (i rade) i dizajneri (najviše produkt dizajneri) ali i razno razni umjetnici.. zapravo bilo tko kome investitor (iz nekih razloga) dodijeli svoje povjerenje.
dakle, kaj da upišeš? arhitektura je užasno kompleksna i zahtjevna ali na kraju pruža puno mogućnosti tj puno sektora u kojima možeš raditi. dizajn na arh. je nešto lakši što se samog studiranja tiče ali za upad moraš imati poprilično dobro razvijene crtačke sposobnosti. tak da moj savjet ti je da preispitaš svoju želju kao i svoje kreativne (i crtačke) sposobnosti a možda i neke druge želje/interese.. i ako se na kraju odlučiš za jedno od ovo dvoje, da što prije kreneš na crtačke pripreme jer bez njih se bomeć teško upisat.
bluza is offline  
Odgovori s citatom