Pogledaj jedan post
Old 08.06.2013., 19:39   #2031
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
U svojim postovima (str.90,91,93,94) ja sam izneo faktografiju odnosa Njemačka-SSSR l939.-1940-1941.)a ti mi oponiraš stereotipima iz pobjedničke historije WW2 ,medicinskim stavovima I svojom vidovitošću..Nekad sam i sam bio uvjeren u Hitleovu iracionalnost (baš tu reč sam upotrebio na jednom forumu o WW2) ali je on sasvim realistički prišao pregovorima u Berlinu- za razliku od Staljina! Hitler je htio u novembru 1940.produžiti pakt sa Staljinom iz 1939.i nastavak privredne saradnje. Dakle,zašto bi on htio napasti SSSR “slijedeće godine”, ako Staljinu nudi nastavak partnerstva u slijedećih 10. godina ?!
S jedne strane su činjenice, koliko god općenite bile, a sa druge strane tvoj dojam da je Hitler realistički prišao pregovorima. Hitler, koji je pogazio ako ne sve onda većinu sporazuma koji je potpisao.

Medicinski dio priće možeš pročitati u ovoj knjizi: Je li Hitler bio bolestan? : Završni nalaz
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom