Pogledaj jedan post
Old 28.08.2017., 08:52   #229
Quote:
teo1 kaže: Pogledaj post
Bolje i to nego da čitatelji misle da se svatko tko je proučio hrvatske toponime slaže s onim Skokovim besmislicama.
Enciklopedija ne služi za izražavanje neslaganja nego za iznošenje činjenica. Provjerljivih, potvrđenih podataka. Wikipedia nije forum, ne shvaćam kako ti to nije jasno.

Quote:
teo1 kaže: Pogledaj post
U redu, onda, nađi tako nešto u stvarnosti. Meni je jasno da bi možda više jezika moglo dati neko objašnjenje za kratke toponime, od jednog elementa, recimo "Issa", i da će se takvi toponimi, po teoriji vjerojatnosti, pojavljivati tu i tamo. Ali zar će se i toponimi s više prividnih indoeuropskih elemenata, recimo, Serapia ili Andautonia, pojavljivati gdje se rani indoeuropski jezici nisu govorili? Sumnjam. No, probaj naći neki takav primjer.
Opet griješiš u koracima. Nije moj posao dokazivati tvoje tvrdnje. Tražio sam "šprancu", dakle nekoliko toponima koji će potvrditi iznesene etimologije, bilo analogijom (što znači sličnošću ili prilagodbom povezanih oblika) bilo korpusom (što znači konkretnim primjerima). Skok to ima, njegove su etimologije sustavne i logične.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom