Pogledaj jedan post
Old 23.12.2002., 14:06   #1
Post Što Biblija kaže o Muhammedu

Ovim postom nemam namjeru da opovrgnem da Biblija ništa na govori o Isusu, jer bi to bila glupost. Ima na hiljade dokaza koje govore o dolasku Mesiha/Mesije. Samo hoću da ukažem na to da Biblija ipak spominje Muhammeda!
Ponovljeni zakon 18:18

"Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim".

Ispravite me ako griješim ali ovo je objavljeo Mojsiju. Koliko ja znam jeste.

Jahve/Bog ovdje kaže "kao što si ti"
A koji je to prorok najsličniji Mojsiju?

Dakle pođimo od teze da su svi vjerovjesnici i poslanici propovijedali jednu istu vjeru. Od Adema/Adama a.s. do Muhammeda s.a.v.s.

Mojsije ima oca i majku. Muhammed, takođe, ima oca i majku.

Mojsije i Muhammed su oženjeni i imaju djecu.

Mojsije i Muhammed su prihvaćeni kao proroci u svome narodu, u njihovom životnom vijeku.Bez sumnje, Jevreji su Mojsiju zadali beskrajne brige gunđajući u divljini ali, kao nacija, prihvatili su Mojsija kao Božijeg Poslanika, koji je njima poslan. Arapi su, također, učinili Muhammedov život nemogućim. Veoma mnogo je pretrpio od njihovih ruku. Nakon 13 godina poslanstva u Mekki, morao je napustiti svoj rodni grad. Ali, prije njegove smrti, arapska nacija ga je u potpunosti prihvatila kao Allahovog verovjesnika.

Mojsije i Muhammed su donijeli nove zakone i pravila za svoje narode. Mojsije, ne samo da je dao deset zapovijedi Izraelcima, nego i veoma obiman obredoslovni zakon, radi upute svoga naroda.

Obojica, Mojsije i Muhammed, su umrli prirodnom smrću.

Daljeslijedi između njihove braće.

Otac izraelaca je Abraham koji je iamo dvije žene Saru i Hagar
SINU ŠTO MU GA RODI HAGARA NADJENU IME JISMAEL.' (Postanak, 16:15) a Sara rodi Isaka.
Ekvivalenti Jismaela i Isaka su Ismail i Ishak a.s. dok je Abraham Ibrahim a.s
Ako su Ismail i Ishak, obojica sinovi istog oca, onda su oni braća.
Potomci Isakovi/Ishakovi su, kao što e zna, jevreji, a potomci Ismailovi su Arapi. Arpi i Jevreji su Braća.
Al su prava braća ko Kain i Abel se vole
A Muhammed je Arap kojem se njegovo rodoslovlje može pratiti do samog Ibrahima.
Hajmo dalje...

Treći dio glasi: Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim"
Da vidimo Početak Kurana "U ime Boga, Milostivog, Samilosnog."
a to da je Objava došla na ovaj Dunjaluk iz njegovih usta nije ikakva tajna. Kao što vi volite reći da je on "autor" Kurana. A mi tvrdimo da je kroz njegova usta spuštena Objava.

Recite: "Mi vjerujemo u Allaha i u ono što se objavljuje nama, i u ono što je objavljeno Ibrahimu, i Ismailu,i Ishaku, i Jakubu, i unucima, i u ono što je dato Musau i Isau, i u ono što je dato vjerovjesnicima od Gospodara njihova; Mi ne pravimo nikakve razlike među njima, i mi se samo Njemu pokoravamo."

(Kur'an, 2:136)


'ILI KAO KNJIGA KOJA SE DAJE ČOVJEKU KOJI JE NEPISMEN, GOVOREĆI: ČITAJ OVO, JA TE MOLIM, A ON ODGOVORI: JA NISAM UČEN'; ili po hrvatskom prijevodu Biblije: 'A dade li se kome ko ne zna čitati govoreći: Čitaj to! - On će odvratiti: Ne znam čitati (Izaija 29:12).
77. pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

78. Neka je uzvišeno ime Gospodara tvoga, Veličanstvenog i Plemenitog!
Kuran Ar-Rahman(55)

Literatura:
"Šta Biblija kaže o Muhammedu"
Ahmet Didaat
gorcin is offline