Pogledaj jedan post
Old 22.04.2012., 02:03   #69
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Stvarno me dovodite u dileme i tjerate na preispitivanje

Ovo je točno i sviđa mi se što si citirao Nehrua, imao sam tu njegovu izjavu na nekom ispitu iz povijesti na faksu jednom davno

Problem u Hrvatskoj je međutim specifičan - naime komunisti su porušili jako puno spomenika koji su bili prethodili razdoblju njihove vlasti. Preoravali su groblja i uklanjali nadgrobne spomenike, uništili su Bajamontijevu fontanu u Splitu, dio tvrđave Sv Mihovila u Šibeniku, reljef venecijanskog lava u Zadru (i cijeli Zadar) i tako dalje i tako šire.

Ja stvarno mislim da ideologija koja nije poštovala simbole i spomenike koji su postojali kada je ona došla na vlast, ne zaslužuje ni da se njeni spomenici smatraju nedodirljivima nakon njena rušenja. To je moj načelni stav, kojeg međutim nipošto u praksi nebih primijenjivao na radikalan i isključiv način. I ograničavao bih se samo na manje korekcije i uklanjanje parola koje izravno ili posredno vrijeđaju ne-komuniste. Ove citirane rečenice sa spomenika na Šubićevcu su mi problematične.

No jednako mi je problematično i šaranje istih sa svastikom i ustaškim simbolom. Sve je to kretenluk.
Sve pet, no kakva je onda razlika? Po čemu je onaj koji ne čuva komunističke spomenike bolji od njih?

Citirati ću ti još meni omiljena pisca SFa, R.A. Heinleina: there is no such thing as dangerous weapon, only dangerous people. Vjerujem da ćeš uočiti poantu
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now