Pogledaj jedan post
Old 28.04.2006., 09:47   #3
)) A cuj, mislila sam, ako naidje netko tko to ima, on ce dobro znati. Ali, evo, za edukaciju neduznih i sretnih promatraca i pomagatelja, kratki opis... Dakle, prije nekih godinu dana su mi se iznenada pojavili plikovi na dlanovima i tabanima. Izgledaju kao mali prozirni mjehurici, kao mali zuljevi, oko 1 mm velicine. Njih stotine. Uzasno svrbe. (kad mislim uzasno, onda je uzasno! Preko dana se kontroliram, ali po noci me probudi vlastito cesanje do krvi). No, ti mjehurici pucaju, izlazi bistra tekucina, onda se koza skrutne, otvrdne, pocne pucati i stvara zive rane. Taj napad traje oko 3 tjedna. Onda se sve polako krene povlaciti do, recimo, 20% od svega i onda krece iznova. Plikici, svrbez, pucanje, rane... i tako ciklicki vec mjesecima. Isla sam doktorima (sva misljenja su bila ista - dishidroza). Uglavnom, ne zna se zasto se bolest pojavljuje, sto joj je uzrok niti kako se lijeci. Davali su mi kortikosteroide od kojih bi se povuklo dok bih ih pila (ili uzimala injekcije ili mazala kremama), a cim terapija prestane, sve se vraca na svoje mjesto kako je i bilo. Glavni problem je a) malko gadno izgleda, b) svrbi, pece i boli i c) u najgoroj fazi sam nesposobna za rad jer dlanovi nisu pokretni (zadebljana koza koja puca do krvi), a tabani me bas ne nose. Eto, to bi bila dishidroza. I sad sam u potrazi za rjesenjima jer nista nije pomoglo. Cak niti alternativna medicina. Zato sam se nadala da ima netko tko to prolazi pa da barem razmijenimo misljenja. Ili netko tko zna nekoga... ili tako. Podrske radi. Eh, da, i kazu da je to bolest za citav zivot sa cim se ja jos uvijek ne mirim.
moix is offline  
Odgovori s citatom