Pogledaj jedan post
Old 02.10.2003., 14:43   #18
Eh sad posto sam kontao i kontao , kako da graficki prikazem akorde na gitari....nadosao sam na ideju.

Bilo bi mi mrsko pisati svaki akord, a opet ovdje to ne mogu postirati(atachment izgleda na radi)

Uglavnom ,tvorba akorada je 'cista matematika' pa mi je sinula ideja da napravim program maxuz za to.Ok znam da na trzistu ima tih programa, al rekoh da vidim mogul ja to smuckat kako.

Nezgoda je sto je program radjen u Accessu(2000 ili vise), pa ce vam ipak trebati to.

Uglavnom na linku se nalazi fajl harmonija.zip
http://www26.brinkster.com/alekos/muzika/index.htm

je zip fajl tog programa(sinoc sam ga napravio )

Program radi na sljedeci nacin.
Pokrene se, normala

Onda se izabere sa padajuce liste(combo box) prima(odnosno neki ton na koji zelite vidjeti akord)

Onda se ispod da se pokaze tabelica akorada na taj ton.

Klikom na akord (polje ce poplaviti..samo sto morate kliknuti tacno na naziv...) se pri dnu pojavljuje pozicija na gitari za taj akord.

Eh sad posto ima vise pozicija, sa strane (od prikazanog vrata na gitari) se nalaze navigatori(naprijed i nazad)....ako se klikne naprijed(strelica naprijed) program ce generisati sljedecu poziciju na zadati akord.(ako se klikne nazad program ce se vratiti na prethodnu...logicno)...U tom dijelu se nalazi tabelica tonova koji se sviraju u akordu.

Vjerovatno je da ima bug-ova u programu, ali nadam se da cu to prepraviti.

I josh nesto , program 'ne svira'....zastao sam na tom dijelu jer bi trebalo da 'snimim tonove na gitari'./..a to nije ekonomicno.
Onda sam se sjetio da mogu da implementiram midi u to...ali sam slab sa midi programiranjem...sto ne znaci da uskoro necu nesto poraditi na tom planu(trebalo bi biti jednostavno al ko zna vidjecemo)

Program nije nista drugo doli implementacija gore navedenih pravila(znaci koristi samo harmonsku skalu, sve je ostalo matematika kako rekoh)
Adura is offline  
Odgovori s citatom