Pogledaj jedan post
Old 31.03.2014., 17:47   #61
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post
Mislila sam na situaciju kada nas je bilo koja od 27 država članica mogla u zdrav mozak preko Europske komisije jer smo bili izvan tog, nazovimo, sustava. Dovoljno je sjetiti se slovenskog iživljavanja vezano za granicu na moru i blokade pregovora. Da, i dalje imamo probleme s granicama sa svim susjednim državama, ali više nismo u defenzivnoj poziciji, osim ako se sami u nju ne stavimo (npr. s ovakvom Vladom). Kao što sam rekla "daleko je od idealnog", ali EU je na kraju ipak bila strateški interes RH.
"Značajno bolje"?!

Nadao sam se konkretnim primjerima (npr. zbog ulaska u EU skočio nam je rejting i sada više nismo u "smeću", EU tržište masovno guta naše proizvode i više nema nezaposlenosti i iseljavanja, za svaki € koji smo im dali oni su nam već vratili 3 €, sazidali su nam već više od pola Pelješkog mosta, potjerali su Srbiju sa Šarengradske ade, pojeftinio je roaming, vratili smo strane dugove pa sada punimo devizne i zlatne rezerve, otvorili smo tri nove tvornice automobila na ledini dok ostale ni ne brojimo, odsada Isključivi gospodarski pojas samo za Hrvate, EU traži treći entitet za BiH Hrvate, Plenković na čelu komisije i sl.), a ne starim EU parolama poput "strateškog interesa".
Tih 27 članica dobilo je sve što su poželjeli, a dobiti će još, ako se sjete nečeg novog. Slovenci su se iživljavali, dok nisu dobili čudnovati prejudicirani EU sud, izmišljen samo za nas, na kojem izgledno gubimo (potpisani "stik" i "pravičnost"). Štednja LB otišla je u propast, tj. YU sukcesiju, a sve za "dobru" deblokadu.
Pa i ta vlada-e u koju sumnjate, kao i zastupnici u Saboru, predsjednik, te naši europarlamentarci, su svi redom eurofili, koji su radili, rade i raditi će sve što EU poželi.
goran2hr is offline