Pogledaj jedan post
Old 04.01.2008., 09:48   #1
Prelazak granice - zabrane, prekršaji i sl.

Molim ako je moguce da mi netko hitno odgovori. Dakle, desilo se ovako. Prije 10 godina je čovjek/Hrvat/ kojemu je istekla visa za rad u Njemačkoj dobio pečat u putovnicu - Ausgewiese / čini mi se da se tako piše .

Vratio se u Hrvatsku, već je 10 godina ovdje zaposlen, dobio je novu Cro putovnicu i zaboravljen slučaj. Prije nekoliko dana dolazi na slovensku granicu i vrate ga nazad uz objašnjenje da je prije 10 godina dobio zabranu ulaska u Njemačku i da je zabrana stavljena na 13 godina i da sada ta zabrana vrijedi još 3 godine, ali za cijelu EU. Napominjem da je cijelo vrijeme uredno putovao i da ga nitko nije upozorio da postoji neka zabrana.

Hitnim postupkom je poslao kopiju putovnice i radne knjižice ovjerene od javnog bilježnika u Njemačku u ured za strance. Gđa koja je preuzela da će mu to rješiti, jer on ne može van iz Hrvatske je rekla da su joj u Uredu rekli da nije na granici kod izlaza onda predao neki papir o potvrdi napuštanja Njemačke.

Navodno neće biti problema oko skidanja zabrane ulaska, ali meni se ovo čini kao veliki problem. Sada mu je i u novoj putovnici udarena zabrana ulaska u EU. Dakle, kaos. Jako je hitno, jer radi posla mora putovati i ako mu ne skinu zabranu doslovno budućnost dolazi u pitanje.

Da li je netko ode Vas imao slično iskustvo ili ima???? Molim da mi odgovorite. Pretpostavljam da će se sada ulaskom Slovenije u EU dosta naših ljudi naći u sličnoj glupoj situaciji.
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom