Tema: RTG snimanje
Pogledaj jedan post
Old 17.04.2010., 16:05   #16
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
e i da, ajde mi pliz na pm napiši tko ti je slikao psa na faxu. ne mogu vjerovati da su baš svi pripadnici zavoda toliko neporfesionalni
Iskreno, nemam pojma, trebala bi tražiti snimke među brdom svog nereda bio je onaj brkati tehničar koji ga je držao i još neki, a neki treći "doktor", dočekao me u "ordinaciji" s čikom u gubici, okrenuo ovlaš slike prema prozoru i rekao "Be", tražio 150 kuna, stavio lovu u džep i nije mi ispisao ni račun. Ja sam se žurila i zanemarila račun, a tek kad sam došla doma sam skužila ljepotu od snimke koju mi je uručio. Pes je mali mješanac, pa ovom nije valjda bilo bitno ni kako slika, ni da mi da račun, ni koja je dijagnoza. poslije mi frendica koja je uzgajivačica pogleda snimke i veli, to ti draga nije B. Što se na kraju uspostavilo točnim kad sam psa vodila k Matku na operaciju prednje noge, pa je usput pogledao snimku kukova i napravio svoju kad je već pas bio sediran. I dao mi dijagnozu - HD-D, zapravo nategnuti tj. loši D. Pes je mali pa mu to neće predstavljati probleme ko pesu koji ima preko 20 kila naprimjer. Ali zbogom agilityju, zbogom pretjeranim naporima i sličnom. Zamisli da sam živjela u uvjerenju da je B i normalno radila s psom neke stvari koje baš i ne bi smio!!!


Quote:
nisam znala : sramise: nemam pasminu sklonu displaziji : opravdavase:
Bilo koji pas može imati displaziju, ni pekići ni kokeri nisu tom baš skloni, pa eto moj švrćo ima


Quote:
mene bi bilo strah davati psu kompletnu anesteziju "samo" radi slikanja.
Takva je procedura, postoje lakše i dublje anestezije i tako se i dozira, dakle za ovo - malo.

Quote:
pogotovo starijim i manjim psima. to mi je nekako pretjerano. al dobro,
nije pretjerano. a ako postoji razlog da pas ne ide poda anesteziju, to će ti dobar vet i reći i tada se sedira, to sam napisala

Quote:
e, a zašto odmah anestezija? pa pod adekvatnom količinom sedativa pas je baš ono skroz skroz omamljen i miran i moguće su dobre fotke.
Zato što za dobru i pravilnu snimku kukova pas mora ležati u kalupu na leđima i biti 100 % miran i opušten da bi ga se moglo pravilno namjestiti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom