Pogledaj jedan post
Old 11.06.2016., 04:28   #24
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
To su osnovne točke libertarijanizma: smanjenje poreza (flat tax), smanjenje državne administracije, i privatizacija. I to MOST zastupa.
Ti dragi moj nemaš blage veze o čemu govoriš niti što libertarijanizam uopće jest kada možeš valjati ovakve gluposti. Evo ti pa čitaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Libertarianism

Ali ukratko - libertarijanizam je politička filozofija koja drži slobodu kao glavni i najvažniji cilj svog djelovanja. Političku slobodu, ekonomsku slobodu, osobnu slobodu. U tom smislu svo političko djelovanje libertarijanaca se usmjerava upravo prema maksimiziranju autonomije pojedinca, smanjenju utjecaja države, dobrovoljnim umjesto prisilnim odnosima unutar društva, isticanju osobne odgovornosti, itd.

To što MOST u svom programu ima neke točke koje se preklapaju onima koje zagovaraju libertarijanci ih nikako ne čini libertarijancima. Da bi bili libertarijanci morali bi nedvosmisleno deklarirati svoju želju za maksimiziranjem navedenih sloboda u hrvatskom društvu, što im naravno ne pada na pamet budući da se prije radi o crkveno-konzervativnom projektu nego bilo čemu što bi iole sličilo makar na klasično liberalnu opciju a kamoli nešto više.

Naravno, mi stvarni libertarijanci bi možda i mogli voditi onom "neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj" ali to je jako opasna premisa, jer ako se svrstamo na njihovu stranu automatski postajemo odgovorni i za sva ostala sranja koja zagovaraju a koja se apsolutno kose sa libertarijanskim načelima. Pogledaj samo kakve je nebuloze onaj Lovrinović zagovarao u kampanji pa će ti biti jasno da se radi o totalnom ekonomskom analfabetu koji sa slobodnim tržištem, austrijskom školom ekonomije i bilo čime drugime što bi se moglo svrstati pod libertarijansku etiketu nema nikakve veze.
ancap is offline  
Odgovori s citatom