Pogledaj jedan post
Old 25.08.2016., 08:21   #3
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha, pa to je već rečeno u uvodu. Možda nije razumljivo. Istim slijedom možemo reći da ni zlo ne postoji, jer ono što je za nekoga zlo, za drugoga je dobro, i uostalom zašto bi neki potres kao onaj koji je ubio ljude u Italiji bio zao? On je samo prirodna pojava. I što se tiče onog čovjeka koji pita 'zašto', ni on ne postoji, jer je vlastito ja također iluzija, a i zlo je iluzija koja potječe od lažne svijesti o svojem 'ja'. U prirodi postoje razne sile, akcije, reakcije, interakcije, i sve se zato događa.

Zato me zanima: na što je točno bila reakcija potreba da se steriliziraju židovski dječaci i odvode njihovi roditelji u logor? Je li to iz osjećaja ugroženosti od 16-godišnjeg dječaka ili zato što je nekome to bio užitak? Ako mu je bio užitak, zašto mu je bio? Ako bismo to razumjeli, možda bismo mogli na neki način upravljati tom prirodnom pojavom. I drugo, da li ljudi koji imaju takve sklonosti/potrebe misle da ih nitko ne vidi, ili misle da ih netko ipak vidi, pa ih nije briga, a drugi okreću glavu od toga jer misle da je to ok, prirodna pojava ili ih ne zanima dok nije vlastito dupe u pitanju?
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom