Pogledaj jedan post
Old 17.08.2017., 19:42   #772
pronašla sam jedan slučaj s istom/sličnom problematikom:

"P: Od 1983. godine živim u stanu sa suprugom i dvoje djece. Vlasnik je svekar, a od 1991. godine svekar i svekrva ne žive u stanu /do tada smo živjeli zajedno/ i mjesto prebivališta imaju na drugoj adresi /kući/. Većinu ulaganja i troškova snosim, međutim zbog loših odnosa već dvije godine suprug mi prijeti izbacivanjem iz stana. Zanima me kakva su moja prava i imam li ih uopće. Zahvalna."

"O: Iz Vašeg pitanja proizlazi da predmetni stan nije kupljen za vrijeme trajanja braka slijedom čega ne predstavlja bračnu stečevinu. Štoviše, kako je vlasnik stana Vaš svekar, Vi nažalost nemate nikakvo pravo suvlasništva niti vlasništva nad stanom. Stoga prilikom eventualne brakorazvodne parnice ne možete tražiti polovicu stana na ime bračne stečevine. Međutim, obzirom da ste u predmetni stan vršili ulaganja, imate pravo tužbom tražiti povrat uloženog u posebnoj parnici. Povrat uloženog možete tražiti od Vašeg svekra ili od supruga, ako on naslijedi predmetnu nekretninu nakon smrti svog oca. U tom slučaju, morat ćete dokazati da ste izvršili takva ulaganja i to podignutim kreditima, izjavama svjedoka te računima za predmetne radove na kući. Napominjem da zahtjev za povrat uloženog zastarijeva za pet godina od izvršenih ulaganja."
ray of light is offline  
Odgovori s citatom