Pogledaj jedan post
Old 12.08.2005., 11:48   #18
Quote:
brzi kaže:
troškovi....
Nisu...
Mi cesto odradimo stvar po 7-8% u maloprodaji....
Inace firme poput Philipsa imaju puno vise zaposlenih...
Renoprom koji uvozi Philipsa ima 50-ak zaposlenih....

Ma slazem se ja oko marze, ali ona nije bitna toliko...
Bitno je da Sony Hrvatska ima 3 distirbutera: Helikop, Sancta Domenica i Svijet Medija...
I u Sancta Domenici bilo koji kupac moze kupiti televizor po MPC-u ukoliko nema ugovor s njima. Ugovor se sklapa ukoliko si maloprodaja i zelis preprodavati Sony-a. Tim ugovorom dobivas dodatne popuste.

Inace televizor kosta 1000 kn VPC i bilo tko ce ga dobiti po 1220 kn tj po MPC-u...
Ja ga kupujem po VPC - 18 % rabata i prodajem ga za 1220kn jer je to MPC cijena.
Dakle ja na tom televizoru zaradujem 18%!
I fora je u tome da sancta domenica meni omogućuje da prodajem po njihovoj MPC i da na tome imam zaradu. Dakle oni su veleprodaja, a ja sam maloprodaja jer prodajem krajnjem kupcu.
I to je smisao svega.
Ukoliko ja prodam televizor ispod 1220 kn ja dampiram Sony-a i to je obicno zabranjeno ugovorom distributera, ali nitko mi ne brani da prodam po visoj....
Dakle ne tjera trosak da imas veliku marzu, nego te tjeraju uvjeti veleprodaje...
Time Sony stiti svoju maloprodajnu mrezu, tj svoj interes da puno ducana prodaje njegovu robu, tj da puno ducana zaraduje na Sony-u. Ako ne zaraduju, propast ce a samim tim sony sebi reze granu na kojoj sjedi...
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom