Pogledaj jedan post
Old 12.09.2009., 02:51   #59
Ja sam skinuo dioptriju kombinacijom Batesove metode sa vec navedenim vjezbama gore-dole-lijevo-desno-ukrug za cca mjesec dana, oko -2 na desnom i 1.75 na lijevom, no ubrzo sam skuzio kao i kolega par postova iznad da moji frendovi koji pilje u monitor po par sati dnevno itd. i bez ikakvih vjezbi imaju savrsen vid. Pavic navodno tvrdi da kad se jednom dodje do nule da se dioptrija vise nece vratiti, to su mi rekli drugi, osobno nisam nikad bio kod njega vec sam sve radio na svoju ruku, i imao sam nevjerojatnih rezultata, nisam vidio savrseno ali po mojoj procjeni dioptrija je bila 0.25/0.50 i stvarno sam vidio odlicno.

Kad sam prestao vjezbati s vremenom se vratila i dioptrija. Takodjer mislim da je problem vise psihicke prirode, ne znam kakve veze ima deranje (ukucani), znam ljude koji su prosli stvarno stresne situacije u zivotu ili koji zive izuzetno stresnim nacinom zivota pa opet im nije utjecalo na vid. A sad, trebalo bi pitati nekoga tko je tim vjezbama skinuo skroz dioptriju (bas do nule) pa da vidimo jel se vraca ili ne... jer ako se vraca onda problem lezi negdje drugdje. Ne da mi se bas vjezbati cijeli zivot..
patikus is offline  
Odgovori s citatom