Pogledaj jedan post
Old 17.10.2008., 23:52   #51
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
sUNSHINE slazem se sa dosta stvari ali ovo za 2,5 sati ili dana placenih u USA za preK, zaboravi,to nikada nisam cula.Ovdje je to jako skupo preko 50$ dnevno i dosta ljudi ne salje djecu u PK. Ovo za naprednu djecu je ovdje super rijeseno jer ta djeca mogu pohadjat recimo matematiku sa visim razredom,znaci kad njegov razred uci 2+2 a njemu to super dosadno on ode u visi razred i radi s njima matematiku.Isto tako i druge predmete. Evo mene recimo smeta sto ce moja mala morat ici u prvi razred sa 7 godina a i ovako je super napredna u svemu. JEdnostavno nemam izbora, rodila se 10 dana pre kasno i mora ici u 1. razred sa godinu dana mladjim klincima od sebe. Jedina mi je opcija d aje upoisem u privantu skolu koja ne podljeze tim drzavnim pravilima ili da je sama skolujem doma,sto na kraju krajeva i radimo od kada se rode,zar ne? Socijalizacija, sta ces bolje od ucestvovanje u izvanskolskim aktivnostima kojih ovdje ima malo vise nego sto sam ja imala z asvog odrastanja. Pocinju se bavit sportovima od malih nogu, ide na gimnastiku,plivnaje,u citaonicu,muziku i zamisli svugdje su u drustvu svojih vrsnjaka. Poslje svi odu u park i udri. Ja ne vidim nista lose u homeschoolingu ako se radi na dobar nacin i iz pravih razloga. Ovo da je dijete asocijalno i zato ne ide u skolu je po meni slab razlog, dapace takvo dijete treba ici u skolu. Za moje dijete koje sa godinu pol vice svakom hej ja sam Ana,kako se ti zoves i svi umru od smijeha i cudjenja, njoj fakat mislim da nikad nece biti tkao nuzna socijalizacija u smislu provodjenja 7 sati u skoli svaki dan.
E, da ovdje su sad pokrenuli i programe skolovanja preko interneta i za osnovnu skolu,srednju a fakultete vec imaju dosta dugo.Isto tak postoje centri za toutoring, sto se kod nas recimo zvalo instrukcije(dodje teta sa globusom i pomaze ti kod kuce) i djeca idu u taj centar poslje skole i tamo im pomazu oko predmeta koji su im slabiji i sl.
Tako da se sve moze samo je pitanje izbora sto je meni u principu naj vaznije u cijeloj ovoj prici.Imat izbor skola i nacina skolovanja a ujedno i potporu drustva u svemu tome.


hm, mislim da sam to za prekindergarden čitala za new york ili new jersey... ja sam krenula u školu sa 6 i bila najmlađa u razredu pa sam svejedno umirala od dosade, ali i ovdje se nađe rješenja, išla sam na dodatnu matematiku, astronomiju (to su zajedno imale sve generacije), talijanski, i druge gluparije koje su me zanimale

ne znam odakle je hirondelle, ali ako je iz zagreba, u krugu od 15 minuta ima sigurno bar 3-4 škole pa se da izabrati ona bolja, s više aktivnosti, s boljim stručnim timom, itd., na kraju krajeva ja sam se u gimnaziji odselila 350km dalje zbog bolje škole

a ovo online školovanje, mislim da je to više za one na aljasci i tako nekim izoliranim područjima, ili za zaposlene studente itd.

sad ne znam oda
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom