Pogledaj jedan post
Old 10.04.2011., 23:35   #44
Live je zajeban, istina. Treba tu znat plivat.

Općenito, u klađenju live kao i običnom, polovica recepta za uspjeh je: ne igrat na gluposti. To je ogromnih 50% posla.
Sad šta su gluposti, znat ćete. Svaka lekcija se plaća i kad te nešto ugrize za nos dovoljno puta, malo progledaš.

O drugoj polovici bi mogli pisat i pisat. Miljun stvari.


Live je dakle triler. Treba bit fantom da baš nikad ne izgubiš kontrolu i počneš radit pizdarije. Ja sam bar radija pizdarije, nisu mi lako pale, ali drago mi je ako su me učinile mrvu boljim i realnijim igračem.

Live je moj izbor zbog prirode samog sporta kojeg pratim, nogometa.
Nogomet se ne može protumačit kroz statistike. Prvo, premalo je te matematičke sirovine, čitaj golova.
Drugo, forma jedne ekipe je veoma relativna. Ne igra se svaki dan, igrači daju maksimum u 90 minuta i onda slijedi rekuperacija i trening. Nemoguće pratit, no to već definira formu, je li. Nije to prikrižit noge i listat tablice u supersporta.
U osnovi je svaka utakmica priča za sebe.

Oklade su mi ograničene na kraći period vremena. Mogu sinjat neki trend u igri koji bi mogao još potrajat i donijet ploda, ali cijela utakmica je duga i promjenjiva, a ja nemam takve kapacitete da u petoj minuti vidim i ostalih osamdeset pet.
Toliko je amplituda, toliko je mogućih razvoja situacije, ne mogu gatat. Hoće li netko dobit crveni i potpuno promijeniti market, kako da znam, i zašto da se prepustim slučajnostima. Odnosno, većem broju slučajnosti nego što moram.
Kad pričamo o value... na liveu nije praktično računat realne cijene i igrat samo kad smo u velikoj matematičkoj prednosti nad kladionicom. No, treba vidjet je li cijena fer ili bolja od fer i ako je odigrat u skladu sa svojom procjenom i osjećajem.
ne'anpojma is offline  
Odgovori s citatom