Pogledaj jedan post
Old 25.04.2012., 12:17   #8
Bioidentični hormoni

Quote:
rtkeri kaže: Pogledaj post
Bok, ja ima 37 god.i radi snizenog progesteron sam dobila prepisanu hormonalnu terapiju. Nisam htjela sinteticke hormone, nego sam u sloveniji kupila kremu prirodni progesteron, koja je navodno pomogla mnogima. Meni je danas 3 dan koristenja i nuspojave su strasne, vrtoglavica, nadutost, izgubljenost. To je i navedeno kao nuspojava ali je koma. Koliko sam vidjela s drugih foruma nekako mi se cini da zenama u menopauzi super pomaze a za samu regulaciju ciklusa treba otrpit nuspojave. Ako nekog zanima gdje kupiti i kako se zove napisem vam na pp.
Zdravo,
bitno je, na osnovi čega smatraš, da imaš premalo progesterona. Nadam se, da si bila kod ginekologa. Jer na svoju ruku upotrebljavati hormone, pa makar bili bioidentični, je veoma opasno. Ako imaš nuspojave, to znači, da trebaš ili manju koncentraciju ili pored progesterona i estrogen. Jer bioidentični hormoni uvijek pomažu, samo treba imati prave hormone u pravim dozama. I pomažu u roku 3 dana. Tako da trebaš kontaktirati doktora, koji lječi sa tim hormonima. Kod vas je to dr.Toljanova iz poliklinike Orlando u Zagrebu. Znam iz prve ruke, jer sam bila kod nje i ona ti naruči hormone u Zagrebu, jer jih u jednoj ljekari več proizvode posebno za njene paciente. Kod nas u Sloveniji su počeli zdraviti sa bioidentičnim hormonima i neko ginekologi. Na sreču ja imam dr.Senčarjevu u Ljubljani, koji zdravi sa tim hormonima. Vjeruj, trebaš kontaktirati doktora, pa da ti on predpiše hormone na osnovu tvojih simptoma. Tu kremu, koju možeš kupiti u Sloveniji u prosti prodaji, nije dovoljno jaka, da bi pomogla nekome, koji ima veče probleme. Estogeni se u prosti prodaji ne mogu kupiti.


LP Andreja
andreja62 is offline  
Odgovori s citatom