Pogledaj jedan post
Old 27.01.2012., 21:51   #576
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce...
Uskoro mi ističe dopunsko zdravstveno osiguranje HZZO-a.
Polica je obnovljiva i piše da moram pismenim putem zatražiti prekid odnosa.
Koliko ranije moram zatražiti prekid?
Da li ima neko povoljnije dopunsko osiguranje koje pokriva identično kao i ovo od HZZO-a?
Kod HZZO-a mi se osim mjesečne cijene od 130 kn ne sviđa što ne šalju uplatnice već ih ja moram ručno ispisivati preko opće uplatnice.
Imala sam gadan okršaj s njima, jedva sam ih se riješila i sad sam prilično dobro upoznala neprijatelja, pa ti mogu i malo pomoći.

Vidi si točku XI. Općih uvjeta. Ako ne želiš produljenje ugovora, moraš se o tome "pismeno izjasniti u roku od najmanje 60 dana prije isteka ugovorenog razdoblja". Može biti da za to imaju već gotovi obrazac . Ja sam ga zbog želje da mi se polica ne aktivira iz mirovanja ispunila u Jukićevoj, treći kat, soba 32. Možda taj isti obrazac služi i za ovo što tebe zanima.

Ako za to više nemaš vremena, preostaje ti otkaz ugovora. Otkazni rok traje 3 mjeseca, za vrijeme otkaznog roka plaćaš rate i osiguran si. Za otkaz ugovora postoji gotovi obrazac.

Ima li povoljnije, ovisi o tome u kojem si desetljeću.
Ja sam se odlučila za Croatia dopunsko kao samostalni program. Uz neograničenu svotu pokrića, košta mjesečno 100 kn ako imaš do 30 godina, 110 kn za sljedeće desetljeće, pa onda 120 kn ako si 40-50 godina, 140 kn ako si preko 50... Ako ideš na ograničeno pokriće od 2 ili 3 tisuće godišnje, onda je i manje, ali mislim da se to ne isplati. Vidi izračun premije na njihovoj stranici.
Pokriva isto što i hzzo + dopunsku listu lijekova (participacije za crveni recept što hzzo ne pokriva).
Za sve ustanove s kojima imaju ugovor (a ima ih dosta) ne plaćaš na licu mjesta nego im izravno plaća Croatia. Za ustanove s kojima nemaju ugovor, plaćaš samo ako je svota do 500 kn, a Croatia ti vraća lovu na tekući u roku od 14 dana.
Ako je račun preko 500 kn (npr. bolničko liječenje ili neki skuplji pregled), ne moraš platiti na licu mjesta. Bolnica ti izdaje predračun kojeg daješ Croatii, pa im oni direktno plate.

Kad popuniš pristupnicu, čekaš doma da ti pošalju karticu, policu, uplatnice i nekoliko frankiranih kuverti u kojima im možeš slati račune za refund.
Ako ne platiš dvije uzastopne rate, šalju ti podsjetnik. Neće te se sjetiti nakon godinu i pol s kamatama i ovrhom.

Ispada kao da ih reklamiram, ali ne znam može li biti gore od ovih nesposobnih lopova u hzzou.
anita is offline  
Odgovori s citatom