Tema: Baranja 91'
Pogledaj jedan post
Old 21.04.2012., 21:10   #66
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi sve zavisilo od toga koliko bi se umješala Vojska Jugoslavije, naravno daje Hrvatska jača od Krajine, ali sa zaleđem Jugoslavije boga pitaj što bi se desilo. Problem kod oslobađanja Hrvatske vojske je taj što nigdje nije bio pružen pravi otpor, osim kod Petrinje pa je ipak tamo trebalo prebaciti novog komandira i promjeniti taktiku, jer je došlo do velikih problema. Mrkonjić grad i Šipovo su bili napušteni budući da su se raspale prednje linije obrane pa je došlo do masakra onih kojih su ostali.
Meni je jasno da je HV bila u velikoj moralnoj prednosti, puna entuzijazma i volje za olobađanjem teritorija, ali baš je dobro što nikada nećemo saznati koliko bi ljudi nepotrebno poginulo.
Glupost. Kako im je onda poginulo više od 800 vojnika? Pitaj Boga koliko još ih ima pod "nestalim". Kako ih je ranjeno 2000? To je skoro 3 tisuće vojnika izbačenih iz stroja u samo 3-4 dana! Gdje je uništena i zarobljena tehnika, zarobljeni vojnici? Samo da te podsjetim da je srbima na kosovu (koji je kao bio žestok rat, NATO ovo ono) poginulo samo 170 vojnika. Vidim da se ponovno ponavljaju parole o nekakvoj strašnoj vojsci jugoslavije koja bi nas smlavila da se "nesrećom" umiješala . Za sve takve parolaše evo malo slobinih scenograma iz 95. po kojima će ta strašna vojska jugoslavije nakon 2 dana rata ostati bez goriva.
http://www.e-novine.com/feljton/5264...d-akovice.html

A da ne spominjem koliko ljudi bi se odazvalo i krenulo za nekakav knin kojeg u životu nisu vidjeli. Što misliš tko bi tada imao veći moral branitelj iz Šibenika, Splita ili Zadra ili agresor iz niša, novog sada, kragujevca koji "brani vascelo" srpstvo? Samo da ti još napomenem da je u 9. mjesecu u zapadnoj Bosni, nakon ulaska HV-a i operacije Maestral, poginulo najmanje 1000-1500 srpskih vojnika. U Južnom potezu barem 400-500. Kako to ako nije bilo borbi?

Zadnje uređivanje DoggTagg : 21.04.2012. at 21:22.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction