Pogledaj jedan post
Old 04.02.2006., 17:19   #12
Quote:
x-type kaže:
gle koka: jedini pravi način da meso ostane sočno (baš onako ful ko krmenadli na roštilju iz crtića na koje ti odmah cure sline) je da se koristi svježe meso koje nikad škrinju vidjelo nije! što god napraviš od njega bit će ti sočno koliko god ga pekla. najbolje meso za roštilj je svježe meso.
Gle, ne živim u HR. Meso kupujem u velikim supermarktima na periferiji grada jednom tjedno za cijeli tjedan. Nemam mesnicu u kvartu, ovdje je to normalno. Ak i postoji kakva malena u blizini meso je u njoj neljudski skupo.
Meso nemrem kupit na šnicle, moram kupit hrgu mesa koju onda sama trančiram. Dvoje nas je, mi nemremo kilu i pol mesa odjednom pojesti. Meso ne zaleđujem prečesto, ali desi se.
Ono kaj mene zanima jest mogu li tanke šnicleke od junećeg buta recimo ispeć na naglo, a da budu fine meke, koliko dugo pečem meso ovisno o vrsti, debljini šnicla ili tonaži pečenke i takve stvari....
Kaj se roštilja tiče, nemam uvjete za roštiljanje
Dosta ste mi već pomogli. Svi savjeti su dobro došli
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom