Tema: Limeni krov
Pogledaj jedan post
Old 09.02.2007., 20:49   #11
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
pa da, tako se i radi kolko sam čula. sve je isto kao i za klasičan krov sa crijepom, samo gore ide lim. da li možda znate koliko je cijena crijepa po m2, neki malo kvalitetniji, tek toliko radi usporedbe sa limom.
da priprema je ista. krov se podaska, navuće se terpapir, na rogove letva pa onda kontraletva svakih 40cm, kod crijepa ide na 28-35cm razmaka, dakle ušparaš i koju letvu

mislim da je cijena domaćeg crijepa tondach continental plus cca 4,5kn/kom, u m2 ih ide 15-16kom, dakle nešto oko 60knkn/m2. austrijska verzija je nekih kunu skuplja po komadu.

koliko košta ovaj tvoj trapezni nemam pojma, moj crjepni je bioprije dvije godine cca 70kn/m2, znači nekih 1-15% skuplji od crjepa nije mi žao više novaca ni danas. Plus, uz taj lim moraš uzeti i spec. vijke kojima se pričvršćuje i donju i gornju spužvu.

cijena limarije je duplo skuplje od običnog pocinčane i duplo jeftinija od bakra, tak nešto je bio omjer svojedobno, neznam jel još uvijek tako. bakar je otišao dosta gore a ni lindab puno ne kaska za njim.

mene su lim, vijci, spužve + montaža svega koštali 125kn/m2 sa pdvom.
u cijenu nije uključena daska, letva, terpapir + rad zapostavljanje isto.

mislim da ti za postavljanje crijepa traže 35kn/m2.

no to uscijene odprije 2-3 godine...kako je sada neznam

no trapezni lim što tebi treba je jeftiniji od moga crijepnoga.

nazovi u lindab, u gornjem sutpniku su, poslat će ti doma sve cjenike, kataloge brošure....profesionalni su kaj su toga. ja sam prije kupnje otišao tamo i razgovarao s ljudima. oni lim dobivaju u rolama,onda ovdje prešaju oblik , imaju posebne strojeve. raspitaj se za isporuku prije gradnje, jer je velika potražnja za smeđim lindabom. od lindaba nemožeš direktno kupiti lim već od njihovih distributera, ali će te srdačno primiti i sve ti objasniti kaj te zanima.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom