Pogledaj jedan post
Old 30.10.2012., 09:36   #2424
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Xavi8 hvala ti za kratki sazetak knjige sa bitnim detaljima.
Nema na cemu.
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Prica je zastrasujuca ali jaaako realna za jednu primitivnu sredinu.
Da, ako uzmemo u obzir vrijeme i sredinu dobijemo nešto što je veoma realno.
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Sto bi bilo da su se scenaristice drzale originalnog predloska???
Kakav bi odjek kod publike tada bio ???
Cilj mi je upravo bio da pokažem koliko se šta izmijenilo od knjige, preko filma pa do serije i koliko se sa razlogom prilagodilo publici.U sljedecem postu ću se dohvatiti filma koji je rađen malo više po knjizi.
Odjek publike bi bio veoma mali, barem tako mislim.Sumnjam da bi iko od nas želio gledati kako silovatelj bez imalo svijesti muci tu djevojku.
Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Da li je na kraju zavoljela Kerima???
Problem je upravo u tome, što se ona zaljubila odmah u njega i to baš snažno

Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
Kakav je kraj ???? Mislim happy end, ako takav moze biti s obzirom na veliku kolicinu nasilja prema Fatmagul u prici.
Za mene nije HE, ona je ostala sa njim, ali kako to da svrstam u HE i ako je on došao k sebi.

Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
I da - Fatmagul zaista nije kriva, vec drugi sto su joj zivot napravili takvim .
Upravo je i to poenta knjige, nije Fata kriva, nisu ni druge koje su to doživjele.
I onda se čude što gospon Vedat ne želi pričati o knjizi, pa zar sve njome nije rečeno i poručeno Čemu rastezanje.

Quote:
eckway kaže: Pogledaj post
edit: Da li je knjiga na hrvatskom???
Nažalost nije, na turskom je.Dobila sam ju kao poklon.Trebam li reci da je knjiga sa 6 lira, došla na 10 lira upravo zbog serije i velike potražnje.
Trebam li reci da su i film i knjiga izazvali velike kontraverze
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline