Pogledaj jedan post
Old 31.01.2006., 02:53   #8
Quote:
dario_37 kaže:
hvala na odgovorima.

brat je gradjevinac i pozna dobro posao.

ja sam na jugu.tocnije tennesse.

Super situacija...Pozivas ga da te posjeti. Ambasada trazi papire da se uvjeri da nece ostati u USA. On valjda ima nekih nekretnina, mozda zena, djeca...svi ostaju u Hrvatskoj, ti mu posaljes ovjerenu kopiju od prijavljenog poreza prosle godine (da dokazes da ga mozes hraniti i odijevati )...i on dolazi u posjet na ... 2-3 tjedna ili mjeseca, nema veze...U medjuvremenu se raspitas za kakav posao - mozes pokusati i sa meksikancima, ili sa nekim od bosanaca, kojih ima ko dreka na sve strane.. nadjes mu kakav posao da radi na crnjaka... ti ga ili zena ti, vozi na posao i s posla (neka niti ne pokusava voziti, jer ga tako najlakse pokupe)...neka radi i suti...sto manje prica, duze ce trajati... Ako se pokaze dobar, gazda mozda i zatrazi radnu vizu za njega kao radnika sa specijalnim kvalitetama (recimo zna raditi stucco u gipsu ili posebne ukrase od, sta ja znam - keramickih plocica ili tako nesto... pa onda moze ostati legalno... ali ako mu istekne viza, neka ni slucajno ne ostaje duze, mada se turisticka viza moze i tu produziti, ali onda vec izgleda sumnjivo... Neka se radije vrati nazad, saceka par mjeseci, pa onda opet...

Nemoj misliti da ces ih nadmudriti. Sad su postali jebeni za ilegalne radnike i muljanje sa vizama. Ulove te - izgon dozivotni!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom