Pogledaj jedan post
Old 23.06.2009., 18:17   #19
koja je slicnost izmedju transseksualca i zene u prometu?
pa, i jedno i drugo se tretira kao poremecaj.
s tim da je u npr. juznoj koreji unosno biti zensko zbog prostitucije jer prostitutke zaradjuju navodno oko 40 dolara na dan, a prosjecna placa je 100 dolara, stoga je sve vise muskaraca koji se odlucuju na promjenu spola, pa tako smo svjedoci kako kapital korjenito mijenja drustvo. koliko sam uspjela zapaziti, transseksualne osobe koje su (ili zele) promijeniti spol iz muskog u zenski, ponekad imaju naglaseno 'zenskasto' ponasanje do granice karikiranosti, pa se pitam zasto je to tako?
kako se takva osoba osjeca u svome tijelu, i da li je to sto je sada zensko, iznutra (uzevsi u obzir i kljukanje hormonima) tjera na promjenu ponasanja ili je ta promjena dobrim dijelom izazvana i izvana kao nekakav kompenzirajuci element?
koliko je nelagodno biti transseksualac u drustvu koje to tretira kao poremecaj? mozda je slicno tome kao kad mi npr. u prometu muskarci trube i pokazuju onaj prst, sram ih bilo, samo zato sto sam zensko.
ili, kad sam tek pocela voziti pa je moj stari podmetnuo ledja dok ne uhvatim malo prakse da mi bude na pomoci, a onda mu je svaka druga recenica bila: ' sto vrtis s tom ludom glavurdom, 'oces nas sve pobiti?!' - to 'sve' se odnosilo zapravo samo na nas dvoje jer, naravno, kilometrima nije bilo nigdje nikoga. a kad sam jednom krenula iz trece istjerao me iz auta; 'ajde', veli, 'izlazi vani, nije to za tebe.'
recimo, to je jos jedna od drustvenih nelagoda koje prate zenu u danasnjem drustvu gdje se ona mozda ne osjeca bas dobro u svojoj kozi jer zna ako napravi i manju gresku da ce se to gledati kroz prizmu toga sto je zensko.
e sad, kod transseksualaca je zanimjivo sto su bili najprije npr. musko, a sad su zensko. znaci, nije samo prisutan taj tjelesni faktor nelagode, ili cega vec - sto osjeca jedna transseksualna osoba, vec se tu pojavljuje i jedna nova drustvena komponenta s obzirom da se musko i zensko u drustvu drugacije tretira (naravno, ovisno i o drustvu u kome se nalazi ta osoba).

to su neka vrlo zanimljiva pitanja, pa ako bi se nasla neka transseksualna osoba da iz prve ruke progovori, to bi bilo bas lijepo.
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom