Pogledaj jedan post
Old 16.02.2017., 06:30   #1298
WAND_1

Quote:
Ja bi to nazvao LjASER. Ljubo Ampflication by Stimulated Emission of Radiation
Hajde da pokušam isključivo tebi kao fizičaru da objasnim Zakon postojanja, služeći se isključivo terminima fizike.

Da bih u tome uspeo dovoljno je da koristim sam dva termina i pojma te vrste: "kretanje" i "Informacija".

Zato samo ova dva termina i pojma?

Zato što u fizici ne postoji ništa drugo što bi moglo da se podrazumeva pod pojmom "postojanje", sem "kretanje" i što u osnovi svih mogućih kretanja ne stoji ništa drugo sem "informacije", po kojima se sva moguća kretanja odvijaju.

Kako se ovo objašnjava?

Objašnjava se činjenicom i logikom da su sve moguće informacije, zapravo "znanja" o svim mogućim oblicima kretanja, koja se stiču isključivo o kretanjima, pošto ničega drugog nema o čemu bi se znanje moglo steći, sem kretanje.

I ako si ovo do kraja i na pravi način razumeo, da bi razumeo Zakon postojanja, ostaje još samo da razumeš da ni "kretanje", ni "informacija/znanje", nemaju značenje postojanja, već ono što ima sposobnost da se kreće i stiče informacije, tj. znanje o svom kretanju, koje mu služi kao šablon po kojem se uvek kreće.

Šta je to što postoji, kreće se i stiče znanje?

To je nematerijalni "kvantni vakuum" iz kojeg sva kretanja počinju i u njemu završavaju i on je taj koji je jedini koji POSTOJI.

S obzirom da ti i sam sve ovo znaš, sada dalje možeš i sam da otkriješ Zakon postojanja. Treba još samo da nabrojiš sve one sposobnosti, koje su ti takođe poznate, kojima kvantni vakuum mora da raspolaže da bi bio u stanju da se pokrne i stvara i pamti znanje o svom kretanju i te sposobnosati proglasiš "Zakonom postojanja"

Kao što ti je poznat i naziv jedinstvene prirodne sile koja tim sposobnostima raspolaže i pomoću njih postoji.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom