Pogledaj jedan post
Old 19.02.2004., 22:35   #30
Quote:
nitko i ništa kaže:
Pa sto da kaze...I papa kaze nesto, pa mu ne vjerujes.

Mozda razumijevanju moze pomoci to kako Einstein opisuje kako mu je palo to na pamet prvi put kad je imao sesnaestak godina.
Ovako je zamislio: gleda prema satu. Sat pokazuje tri sata za jednu sekundu. Zraka dolazi od zrcala do njegova oka,i on vidi tri za sekundu. Kazaljka se pomakne na tri tocno. Zraka svjetlosti dolazi do njegova oka i on zna: tri su sata. No sad se Einstein zapocinje gibati brzinom svjetlosti u smjeru od sata. Na satu se mijenja tri i jedna sekunda. Zraka na kojoj pise 'tri i jedna sekunda' ide prema Einsteinu, ali ga nikad ne sustize, jer se E. giba brzinom svjetlosti, kao i zraka. U E.ovom je oku i dalje ona zraka 'tocno tri'. Vrijeme Einsteinu stoji - stalno je tri sata.
Ma znam ja to, čitao sam onu knjigu Einstein za početnike, samo je mom razumu nepojmljivo zašto samim time što nas informacija o promjeni vremena neće nikad dostići znači da se promjena vremena neće desiti??

svejedno, vjerujem Einsteinu, a ne papi, jer inžinjeri most preko rijeke grade pod preptostavkom da neće nestati i stvoriti se na Marsu...

Zadnje uređivanje Mljacko : 20.02.2004. at 07:36.
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom