Pogledaj jedan post
Old 07.06.2010., 22:31   #26
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
sin je danas primio prva cjepiva u nogicu i rukicu. kada sam pitala koje cjepivo je dobio 5 u 1 ili 6 u 1 samo je nešto nervozno promrmljala tako da ju ništa nisam razumjela
rekla je da na nogicu mu stavljam hladni oblog sa sterilnom kompresom kod svakog presvlačenja. da li netko zna da li tu kompresu moram mu zaljepiti sa onim "medicinskim" selotejpom ili samo držati 10ak sec? i koliko dugo mu moram stavljati te hladne obloge?(sestra mi naravno nije ništa objasnila jer je bila sva nervozna...)
da li su moguće i neke reakcije na ta cjepiva i ako jesu koja?
hvala svima koji će mi odgovoriti
Ubuduće se nedaj van dok ti ne objasne sve što i kako-znam da su često bezobrazne i nervozne, ali to je tvoje djete i moraju ti sve objasniti. Vjeruj mi, ja inače nisam tip osobe koji se voli svađati, ali naučila sam da kad se postaviš odlučno sa stavom "ja ne idem dok mi ne kažete sve što me zanima" i oni se drukčije ponašaju.
Ja sam malome prva cjepiva uzela ona " pročišćena" i nakon 3 pikanja sam platila 150,00 kn, ali to je bilo prije 2,5 god pa se vjerovatno štošta promjenilo. Ako si uzela ono cjepivo koje doplaćuješ vjerovatno ti neće biti nikakva rekcija, a možeš bebaču za ponoći staviti hladni oblog i lagano omotati elastičnim zavojem. Ja sam obićno pratila dali se oko ranice zacrvenilo i ima li "kvrgicu" na mjestima uboda i ako je onda sam stavljala obloge. Obloge mijenjaš i stavljaš dok oteklina ne splasne (nemoj sad misliti da moraš cijelu noć mijenjati obloge) obično to traje 1 dan.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom