Pogledaj jedan post
Old 23.03.2017., 13:14   #12
Meni je ako nemam u nečemu iskustva prihvatljivo da dva tjedna radim volonterski da u tom vremenu uđem malo u posao, vidim je li to za mene i jesam li ja za to. Čak bih i sama to predložila poslodavcu.

Isto tako, normalan mi je uvjet da trebaš tijekom tog vremena prodati 2 proizvoda. Ako to ne uspiješ, i sama bi se mogla zapitati jesi li za taj posao.

Naprotiv, čudan mi je stav "pa što sam ja kriva ako ljudi neće kupiti taj proizvod; tko si to danas može priuštiti" od strane nekog tko se želi baviti takvim tipom posla?

Uvijek je dobro biti iskren prema sebi i prema poslodavcu i porazmisliti je li posao za koji se prijavljuješ pravi posao za tebe i jesi li ti prava osoba za taj posao. Ako je odgovor ne, mislim da prijavljivanje (i eventualno dobivanje posla), može donijeti samo frustracije i razočaranja, a manje pozitivnog.

I iz tvog stava imam dojam da držiš da bi tebe netko trebao plaćati neovisno o tvojoj produktivnosti i stvarnom doprinosu firmi. Zašto bi netko to trebao? Dapače, ljudi obično kad traže posao, nastoje poslodavca uvjeriti da će im zapošljavanje te osobe donijeti koristi i prikazati im što im sve od svojih vještina mogu ponuditi.

Eto, možda sam malo grublje napisala, nadam se da te neću uvrijediti nego potaknuti na nalaženje povoljnijeg rješenja
Alienica is offline  
Odgovori s citatom