Pogledaj jedan post
Old 05.09.2017., 21:45   #14
Hey, da ti dam drugačiju perspektivu: i ja ti iskreno osuđujem zbog tvog mišljenja, no prije par godina sam i ja sam napravio sličnu temu na forumu, tako da ti mogu reći kako je završila situacija slična tvojoj.
Dakle, moja situacija je bila da sam bio 6 godina u vezi s curom kojoj se ništa nije dalo. Naći posao, prati suđe, kuhati ručak (ne smatram da žene trebaju kuhati, no malo je šit da ja moram srediti ručak nakon što se vratim s posla). I da, smatrao sam ju manje pametnom od mene, što je bilo iskreno, no normalno, svi su me napali zbog toga jer realno, kako oni mogu znati da ona zbilja nije glupa, vjerojatnije je da sam ja umišljen. Svi su mi rekli što sada i tebi govore: da trebamo prekiniti jer ona zaslužuje bolje.

Uglavnome, svaki dan sam bio uzrujan zbog nje, i logika mi je govorila da ovo definitivno nije dobra veza, i da smo oboje nesretni. Mnogo puta sam započeo temu o našoj vezi i nesreći, no ona je kočila i nijekala te tvrdnje. Ta situacija me kopkala koju godinu, ali se nikada nisam usudio prekiniti jer nisam mogao riskirati takvu pogrešku. Što ako griješim, što ako stvari postanu bolje kada nam se životi malo srede ?

I tada se dogodio naš blagoslov: ona se poćela družiti s mojim prijateljem i svidio joj se i rekla mi to. Ja sam reagirao s razumijevanjem i izčuđavao se sam sebi zašto mi to ne smeta. Ubrzo nakon toga je ona započela razgovor o vezi i rekla da želi prekiniti. Ja sam opet reagirao dobro i mi smo prekinili i tada sam primjetio da me to uopće ne smeta. Da se nimalo ne kajem, da se ne čini kao pogreška niti najmanje. Odmah nakon toga, ja sam bio jako, jako sretna osoba. Bilo je tako uzbudljivo, uživao sam prenjeći tu vijest svim prijateljima. 6 godina, svi su mislili da ćemo se vjenčati (svi osim mene), i nitko mi nije vjerovao da sam ne samo uredu, već čak da uživam. Ta sloboda, spoznaja da se moj životni problem riješio sam od sebe takoreći, je bio tako veliko olakšanje. Zbilja je bilo super. Jako brzo nakon toga, cura s kojom sam pričao godinama je isto prekinila s svojim dečkom i mi smo završili zajedno. Sada sam s njome 3 godine i ova veza je odlična. Nemam ikakvu sumnju u vezi ove veze.

No poanta je: tek kad je došlo do prekida je meni bilo jasno da sam trebao prekiniti. Da je to ispravna odluka, jer: Ako razmišljaš o prekidu, prekid je uvijek pravi izbor.

Vjerojatno i sam znaš što bi trebao napraviti, da nije uredu ni prema njoj, niti možeš sam sebe dugo tjerati da budeš s nekime ako imaš sumnje. Jedino što te spriječava je strah od toga "što ako je to pogreška ?" no kao što sam rekao, u takvim situacijama je to uvijek znak da prekid nije greška. Ako misliš "što ako je greška ?" umjesto "ovo je najbolje za oboje", onda je prekid pravi izbor. A sad da li češ se usuditi napraviti ono što znaš da bi trebao i što bi bilo najbolje za oboje, to je na tebi. Ja se nisam usudio, no sada mi je jasno da sam trebao. No imao sam sreće, možda i ti budeš pa se dilema sama riješi za nekih 4 godina :P sretno vam oboje!
billyray is offline  
Odgovori s citatom