Pogledaj jedan post
Old 08.04.2007., 07:51   #63
Ovako. Kad smo već kod Dalmacije, buduću da mi je pola rodbine otamo često boravim. U Makarskoj su se narodnjaci prašili još sredinom 90-ih. U Osijeku je to postalo trend prije jedno pet godina (znači daleko poslije famoznih narodnjačkih klubova u Zagrebu). Da ne bude zabune, nije svaki drugi lokal u gradu narodnjački, samo ih je puno više nego prije. Mislim da Slavonci slušaju narodnjake jednako kao i u ostatku zemlje, i isto tako u ostatku zemlje večina tih koji slušaju narodnjake idu na koncerte Thompsona i potpisivati će peticije za generali itd. Ne znam zašto si se baš na Slavonce okomio. Sva sreća da je u Dalmaciji balkanizma tek u tragovima.

Glede jezika, dođi malo u Osijek pa ćeš vidjeti gdje se priča bliže hrvatskom standardu, jedino što malo pjevamo. A glede tko kako govori na televiziji totalna je budalaština. Pogotovo nakon hrpe zagrebačkih kolokvijalizama koje koriste voditelji. Srbizmi, gdje ih ima, relikt su iz 20. stoljeća i nisu u duhu hrvatskoga jezika. Turcizmi su nešto drugo, a imaju veze i s porijeklom Šokaca. Dio su tradicije a i suludo je jezični puritanizam selektivno primjenjivati na njih jer su Turci s istoka.

Ja uopće ne branim desnicu, niti joj približno pripadam. A bogami niti primitivizam hrvatski, ali definitivno si se, valjda iz vlastitog nezanja, okomio na Slavonce. Ja kad dođem u Dalmaciju, iskreno vidim ekstremnije primjere onoga o čemu ti pričaš.

Isto tako nije tolika masovna potpora Glavašu u Slavoniji. Ne znam odakle ti to. Vlast su dobili, ali ne apsolutnom većinom. Dajem im mandat. Jedino što su takvi najglasniji. Ma lupetaš i bespotrebno namećeš neke stereotipe o Slavoncima koji nemaju nikakvo uporište u stvrnosti.
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom