Pogledaj jedan post
Old 08.06.2009., 12:21   #10
Ja zastupam tezu da treba uzeti dovoljno dobar alat za ono što radiš. Ako imam novac i kupujem alat koj će uvijek i u svakom trenu morati raditi ono što je od njega očekivano kupujem nešto što vrijedi. Ako ni sam ne znam što bi s time, a moram (želim) ulupati novce u nešto tada kupim jeftinu stvar.

Nisi napisao koliko znaš o varenju i koliko znaš variti?
Kupiš li loš aparat koji ne može održavati struju (i napon!) el. luka niti ćeš moći nešto naučiti, niti ćeš uspjeti nešto kvalitetno odraditi.

S druge strane, nekakvi gizdavi aparati sa čudesima, lagani za nošenje (a nećeš ih 90% vijeka nikamo nositi), sa antistickingom elektrode (a trebaš znati variti i vez toga) ili sa DC naponom (a koristiš univerzalne AC elektrode ili variš uglavnom istu vrstu metala) je čisti promašaj.

Zato mislim da je OK neki Varstroj ili aparat iz te klase. Einhell i njegovu klasu ne želim komentirati. Nekome može raditi odlično, dok nekom početniku može ubiti želju da nauči raditi. Ako doma kreneš raditi nešto zahtjevnije od 2 zidna nosača i 2 stupca i baciš se na višesatno varenje s tek manjim prekidima pitanje je koliko će izdržati.


Prošle godine sam našao neku web stranicu tipa "Einhell international" gdje isti alat istih karakteristika samo u drugčijoj boji svrstavaju u nke svoje subbrandove koje sam gore naveo.
Veky is offline  
Odgovori s citatom