Tema: Budizam
Pogledaj jedan post
Old 31.07.2007., 00:48   #11
zen-budizam

Ma kakva mantra krivonoga moja lepojko!

Hoću ti samo reći da sve ima svoje mjesto i vrijeme.

Tako je jedne uobičajne nabrijane subote u zadimljenu krčmu "Dva Goluba" uša neki lik. Nismo znali jel heretik il nije i nismo posebno obraćali pažnju na njega, no kad je zavrnio bevandu za sve, postao nam je simpatičan. Nakon dva sata žestokog upoznavanja uz zaglušujuće narodnjake te litre bevande, gazda Pišta, iskusni lokator, više nije moga stajati na nogama. Zamolio je lika da mu on donese bevandu. Kako Pišta nije mogao ni držati bocun lik mu je sipao bevandu drito u usta. "klo, klo, klo" zadovoljno je preo Pišta. Pošto je već bio oblokan ka prase, nije moga ni cili bocun ispit. Malo je u bocuno ostalo bevande i lik je to počeo proljevat po krčmi. Na to se majstor Pišta odma razbudija i silno popizdija: "Glupane, sve malo i veliko, može se upotrijebiti za nešto! Zašto si bevandu prolio tek tako? Mogao si njome mene zaliti! Meni bi malo osvježenja dobro došlo a bevanda bi bila upotrujebljena u dobre svrhe! Ili što nisi zalio Izraila? Zašto bi uzalud potrošio i jednu jedinu kap bevande?" Ova grdnja dovela je lika (uzgred rečeno ime mu je Prasko) do prosvjetljena i od tada ga zovemo "Kap bevande".

Sve ima svoju primjenu. Bez obzira što neke stvari izgledaju beznačajno, sve ima svoje mjesto u prirodi.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom