Pogledaj jedan post
Old 08.02.2009., 00:29   #19
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
meni je glomerulonefritis dijagnosticiran prije nekoliko mjeseci. proteinurija je stalno prisutna i iz mjeseca u mjesec je sve veća. odradila sam hrpu pretraga i ne može se naći uzrok. imunološki nalazi su uglavnom ok i ne upućuju na neku konkretnu bolest, tlak mi je ok. sada urolog traži da se odradi cistoskopija zbog stalno povišenog broja eritrocita u urinu, a nefrolog će me vjerojatno slati na biopsiju. napravila sam i IV urografiju, dinamičku scintigrafiju bubrega, UZV bubrega, hormone štitnjače i još hrpu raznoraznih pretraga koje sve u svemu ne pokazuju ništa konkretno. trenutno pijem Losartic 50 mg da se smanji proteinurija i moram se držati bubrežne dijete. ne znam što se još od pretraga može napraviti prije biopsije. sve dodatne informacije su dobrodošle
Prije svega evo da te pozdravim i da ti kažem da sam i ja kod nefrologa na kontroli ali za razliku od tebe moji imunološki nalazi nisu dobri te je moj glomerulonefritis u sklopu imunološke bolesti lupus.Ali isto tako moram pratiti kod nefrologa stanje bubrega jer sa našom dijagnozom nije baš lijepo jer vrllo brzo možemo završiti na dijalizi ako to ne držimo pod kontrolom.Žao mi je što se kod tebe nezna točan uzrok pojave glomerulonefritisa pa ti sigurno ne gine biopsija jer to je jedini način da se dođe do toćne dijagnoze. Citološkim nalazom urina se vidi kakvi su ti eritrociti koje i ja imam trenutno 349 u sedimentu urina, ali su citološkim nalazom pokazani da su dizmorfni i idu u sklopu glomerulonefritisa te neznam ćemu raditi cistoskopiju. Ako je već moraš radit onda odi privatno jer oni rade tako da te skoro pa ne boli osim što poslije isti dan i još par dana te jako peće urin te moraš u ljekarni kupiti kremu. Međutim da sam na tvom mjestu ako već moraš i trebaš raditi neku pretragu to je biopsija koja će pokazati uzrok glomerulonefritisa.
On može nastati i kao posljedica streptokokne upale grla kod mlađih osoba ja neznam koliko godina imaš?
Ostala obarada je kompletno napravljena osim što neznam da li si radila elektroforezu urina što ja idem raditi u utorak.
Mislim da trebaš samo još tu biopsiju jer ti ništa od pretraga neće pomoći da dođeš do dijagnoze .
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom