Pogledaj jedan post
Old 12.04.2013., 17:47   #250
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
A onda odi u dom zdravlja pa traži da ti naprave sve besplatno; nakon toga se javi, može? Želim ti sreću...
Ne mogu shvatiti ovu izjavu, makar imam ono što treba u glavi i sasvim solidno to koristim.
Ako je pravilnik stupio na snagu 01.04.2013. i u njemu piše da pacijenti imaju pravo na: Ispun kompositni na jednoj aproksimalnoj površini (sjekutići i očnjaci); Ispun kompositni dvoplošni; Ispun kompositni troplošni - što to onda znači? Da li se to još uvijek odnosi samo od 1-3 kao prije?

Naravno, ako su zaista odobrili kompozitne ispune na svim zubima, čudi me da to rade u doba ovakve besparice kada država nema novaca za ništa. I jasno mi je da to znači najjeftiniji mogući kompozit.
Pa će opet trebati nadoplaćivati za kvalitetniji kompozit.
Što me dovodi do logičnog pitanja koje je postavio jedan član moje obitelji - kako ću ja znati što mi je ugradio - meni je bijela plomba bijela plomba, otkud znam da mi nije naplatio skuplju a ugradio jeftinu koju nisam niti trebao platiti? Ja zaista ne znam odgovor na to pitanje.

A što se tiče ovih 13 odnosno 18, koliko li već je kn mjesečno, pa nije moguće da stomatolog dobije samo to?! Pa ako ugradi nešto s liste - metalnu krunicu, napravi protezu, izvadi zub, pa zar ne dobije za sve od toga dodatna sredstva od HZZO? Zašto onda govoriš da je 13 kn premalo za mističnu bijelu plombu? Oprosti, ali ne razumijem.

Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ako ukljucite ono nesto sto mozda imate u glavi...
Ovo je potpuno neprimjereno
Amelie77 is offline  
Odgovori s citatom