Tema: Pužarstvo
Pogledaj jedan post
Old 21.09.2005., 21:49   #20
Sigurno da je skepsa opravdana,ako se sjetimo nojeva i cinchila,no tko je rekao da se sa njima nije moglo zaraditi!?
Ljudi moji naš je problem što svi očekujemo da če netko drugi učiniti nešto za nas.....
Vani su sve to lijepi poslovi,no tamo postoje burze,plasman,udruženja uzgajivača itd.
Uostalom kod nas nije lako prodati ni pšenicu ni jabuke pa zašto bi onda bilo činčile,puževe,isl...
Nitko ovdije ne govori da je to lagan posao i 1005 siguran ali ako se ne okušaš kako ćeš znati.
eto ja sam naprimjer uzgajivač puževa,i kako za sada tek uhodavam farmu prodajem samo malo ali nisam imao problema bitnijih problema sa plasmanom.
Farma moje veličine jedva da može nahraniti 1000 ljudi u jednom obroku pa je onda možda jasno zašto je tržište teško zasititi.
Još jedna stvar:ljudi koji su krenuli u pužarstvo preuzeli su na sebe stvaranje domaćeg tržišta i ukazivanja na ovu zdravu hranu sa preko 90% čistih proteina(Uostalom postoje i u nas krajevi gdje se ljudi tradicionalno hrane puževima-dalmacija,rab,istra,baranja gdje se puževi pripremaju na nebrojeno načina i po starim receptima-tako da nema riječi o egzotici.
Još jednom :nije lak posao i nema brze zarade .Po mojoj kalkulaciji uhodana farma može dohodovati 2-4eur po 1m2 pod puževima a to je 70% ukupne površine farme.

p.s.
ne bi bilo loše da na ovom mjestu komentiraju uzgajivači i oni koji to žele postati te oni koji barataju argumentima ali ne tipa rekla-kazala
Highlander is offline  
Odgovori s citatom