Pogledaj jedan post
Old 15.08.2012., 21:26   #6
Quote:
DrWho kaže: Pogledaj post

Trebao bih Vaš savjet oko kupovine, ali bih prvo zamolio da netko nešto napiše o svom Golfu IV TDI.

- model motora
- Kw
- uvoz ili Zubakov
- godina
- kilometara
- koje ulje koristite

I kratki komentar kako se pokazao nakon godina korištenja, pouzdanost, cijena dijelova, hrđa li karoserija, kada radite servis, da li su skupi dijelovi itd.


Kad rezimiraš, koji god da uzmeš nećeš fulati. PD je malo veći potrošač, malo skuplji u slučaju kvara PD elementa koji se jako rijetko kvari na tim motorima, dok je bosch pumpa malo jednostavnija i manji potrošač. Razlikuje ih i godina, jer je mk4 redizajniran 2000/2001 godine i tad se povlače bosch pumpe euro 2 i prelazi se na PD euro 3. PD 115 je išao 1999-2001 kad ga zamjenjuje PD 130.

Uzimaj najbolje stanje, a meni osobno bi najatraktivniji bio GTI TDI 25 jahre sa 150 KS (2001-2002 godina). Imao sam golf 3 20 jahre gti i taj auto je prebolestan, od brda opreme do meni najposebnijeg detalja: prednji diskovi 288 mm dok je VR6 imao 280 mm.
Sjedala u tim edicijama su baš s recaro potpisom a ne profilirana, uglavnom nakrcan i automatskom klimom, šiberom, super kočnicama, serijskom glazbom sa 8+1 zvučnika, trokraki volan, retro gti ručka mjenjača, BBS felge...ma sve za desetku. I što je najbolje, sve što je inače u soft laku na običnim golfovima, na jubiju je pod brušenim aluminijem. Jedini bed što ga kod nas ne budeš našao jer ih uglavnom imaju ljubitelji.

Zadnje uređivanje _ov3rflow_ : 15.08.2012. at 21:36.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom