Pogledaj jedan post
Old 05.04.2004., 13:01   #7
Zivim na Cote d'azur, u okolici Nice.
Klima je fantasticna, ali takvu mozes naci i na nasoj Jadranskoj obali.
Da, arhitektura je osobita, ali ima i svoju drugu stranu, pogotovo u obalnom pojasu, tako da u nekim "izgradjenim"(citaj zbetoniranim) dijelovima moras traziti pristup plazi, osim u Nici,Cannes, Menton-u, a tamo se ljeti ne kupam jer je more prljavo, puno turista i privatnih plaza, nema onih malih cistih osamljenih uvala kao na Jadranu.
Dobro se jede, i pije, nista sto ne mozes naci u Hr.Samo dobrano platis.Vina.......ahhhh.....stvarno dobra vina i veliki izbor....ja sam naprosto zaljubljena u Fr vina.....
Kriminal najvisi u cijeloj Fr. Najpoznatiji grad(Nica) po pljacki sa skutera( razbije ti prozor sa suvozaceve strane i ukrade torbu, dok cekas na crvenom),nema kuce koja nema resetke na prozorima .Nemoj si slucajno dozvoliti spavati sa otvorenim prozorom po noci u nekim od hotela( ako su sobe na nizim etazama, ali ni vise im ne predstavljaju problem), jer vole provaliti i opljackati dok spavas. A da ne spominjem, kako im je nacionalni sport izgrebati auto kljucem, tako ako dolazis svojim autom budi spremna na to, parkira se tako da dok te ne udari( ako se parkira bocno, sto je najcesci slucaj), a onda ravna kotace dok ne udari auto ispred sebe, ako parkiras vertikalno, mozes ocekivati da ce ti obiti vrata svojim vratima, ne moj se uzbudjivati, jer tako je tu normalno....
A sta ostaje, pa sav onaj sjaj i fama azurne obale.......uzivaj
Ma nije tako lose, samo se moras prilagoditi i prihvatiti da se tako ovdje zivi, oni su to sve lijepo zapakirali i prodali.....masovni turizam....

Vise bih ti preporucila, pozadinu Francuske, obozavam njihove alpe, nacionalne parkove , vinske staze i sva ona mala sela i gradove.....sireve, vina, muskarce.....
Da se ima sta posjetiti u Fr ima, i stvarno se moze dobro zivjeti.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom