Pogledaj jedan post
Old 22.04.2011., 09:17   #2041
Quote:
zulma kaže: Pogledaj post
Eto, ja se samo dođoh zahvalit na pomoći dobrom malom međedu na preporukama koje mi je dao .
Odlučih se za LG i upravo sad vrti svoje prvo pranje.
Pa i ako majne nova vešmašina ne ispuni sve moje zahtjeve, zahvaljujem na odgovorima i sugestijama.

*Eh, da, naravno da imam još jedno pitanjce: jel' to ove vešmašine pod normalno uzimaju ovako malo vode ili..?
U uputstvu je pisalo da se prvo pranje odradi na prazno, pa sad kad gledam koliko je malo vode uzela pitam se jel' to tak' treba biti ili..(voda ne dođe niti do gume vrata).

Ako je to normalno, onda je moja stara vešmašina bila čisti FF po štedljivosti
Mislim da sve modernije vesmasine imaju senzor punjenja, tako da je logicno da na prazno uzme esktremno malo vode jer senzor kaze da ne pere nista, s vesom se ipak kolicina vode prilagodi kolicini vesa.

Da ves izadje vise suh nego prije 15 godina lezi i u cinjenici da su danasnje centrifuge mnogo snaznije (prije 800/900 a danas je standrad 1400 okretaja). Uz kolicinu vode koju treba bitno je znati i koliko joj je max. punjenje, nije isto jel za 5 ili 7.5 kg visa treba 40 litara.

Danasnje masine sa A-A-A specifikacijama idu gotovo uvijek ispod 40 litara, nedavno je netko od poznatih kupih hoover trosi 37 litara, zadovoljni su pranjem.

Ja stavljam upola manje deterdzenta nego pise na pakiranju istog, ves izadje jednako cist. Ako koristim kuglu za pranje, stavim max. 1/3.
ombia is offline