Pogledaj jedan post
Old 03.02.2009., 13:56   #15
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
O išèitavanju: ti jesi pretpostavljao zašto je Dujmoviæ možda dobio otkaz (jer bi mu i ti sam, kako si objasnio, otkazao da si vlasnik novina...)! Kljuène rijeèi su: pretpostavljao, možda.
Meni si prigovorio zbog pretpostavljanja o razlogu otkaza, a sebi to isto dozvolio - od toga sam krenula, to je bila moja prva zamjerka tebi, i to i dalje stoji, neovisno o tvojim objašnjenjima.

Tvoja sintagma kako "mnogi novinari...prestaju raditi pojedine stvari..." meni zvuèi beskrajno, gotovo agitpropovski cinièno - opet moj problem s isèitavanjem? Pa ne govorimo o prestanku odlaska u teretanu ili roštiljanju...! Govorimo o prestanku pisanja, toènije - o moguæoj zabrani pisanja za novinara, kojemu je pisanje život, egzistencija, bitak!...

Po èemu je Dujmoviæ "poseban"?
Ako je svojevoljno prestao pisati u Veèernjaku, ni po èemu.
Ali ako ima i trunak istine u njegovoj izjavi kako mu je u Veèernjaku zabranjeno pisati, èudi me kako to da nitko nema potrebu reagirati, kako to da se to sasvim ignorira, i kako to da "otkazivanje suradnje" bez obrazloženja nekim drugim novinarima jest "posebno" i zaslužuje svaku moguæu pažnju i niz protestnih tekstova i objava (pa i HND-a), a Dujmoviæevo je prošlo bez i glasa - makar interesa, pitanja, zanimanja...


To - eventualno saznavanje istine o njegovom otkazu - je bio razlog mog uvodnog posta. I to oèito neæu uspjeti saznati, jer ne zanima nikog osim mene, tako ispada... Neki se vesele, ostali šute ili "pretpostavljaju" kako sigurno Veèernjak ima "svoje razloge" (zašto se u ovom sluèaju tako lako ignorira njegova izjava o zabrani?), nitko ništa ne zna, nitko ništa ne pita...

Pa da na kraju, koliko god patetièno zvuèalo, parafraziram (onu Titovu o pravdi): istinu ne tražite (search for), pa ju niti ne tražite (demand) (za sebe)!
Ja zaista ne razumijem gdje se ti nalazis u citavoj toj prici.

Ti znas da je Dujmovic dobio otkaz?

Ako znas - zasto nas pitas je li on dobio otkaz?

Ako ne znas, kao niti mi svi, onda valjda postoji razlog za to. A taj razlog najvjerojatnije lezi u cinjenici da taj otkaz nije javno prezentiran.

Ako nesto nije objavljeno (dostavljeno javnosti u obliku pogodnom za shvacanje price), onda mi je nejasno kako se ti mozes ljutiti na javnost zbog toga sto javnost ne reagira?

Na sto da javnost reagira? Na Spranjino pitanje "je li Dujmovic dobio otkaz"?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom