Tema: Perike
Pogledaj jedan post
Old 19.02.2006., 10:12   #13
Kupila sam jednu u Aproposu, prije nešto manje od godinu dana i planiram kupiti još jednu

Nikako mi nije jasno zašto je toliko neuobičajeno nositi perike i kako ženama to nije super zabavna i zgodna fora! Mislim, ako nosimo različite hlače, majice, ruževe... zašto ne nosimo perike? Pa 100put je logičnije jednostavno šaltati perike nego mučiti kosu stalnim prefarbavanjima, a da ne govorim da jednom kad ju odrežeš treba čekat godinama da naraste, rolajz.

Kupila sam crnu, dugu, ravnu i koštala je nekih 1200 kuna. Održavanje nije nikakav problem, dali su mi posjetnicu od svog salona gdje ju odneseš da ti je oni operu i srede, ali možeš ju normalno i sama prati (nekim blagim šamponom) i češljati, jedino je ne smiješ sušiti fenom, nego je treba pustiti da se sama posuši.

Ja sam svoju nosila ljetos po Dubrovniku za van i baš mi je bio gušt Nije bilo nikakvih prečudnih reakcija, osim što su mi na ulazu za Jazzanovu neki nepoznati ljudi, s oduševljenjem (!), komentirali da izgledam kao Pepeljuga ali to je zato što imam prirodno plavu kosu i vrlo svijetli ten, pa sa crnom izgledam pomalo kao Morticia Addams.., ali to sam i htjela

Nosala sam je i po Zagrebu, pojedinci me jesu čudno gledali, ali kažem to je zbog kombinacije crne kose i svjetlog tena, a ne zato kaj su kužili da je perika. Čak mi je i frendica koja je frizerka rekla da je super i da nema šanse da 'laici' skuže da nije prava.. Iako mene, u stvari, uopće previše ne smeta da li kuže ili ne kuže.. pa i za crvene usne i ostalo se kuži da nisu 'tvoje' pa to nikoga ne dira.

Uglavnom, skoro svi su super pozitivno reagirali, jedino sam susjede iz ulice jako zbunjivala tim promjenama

Izbor perika u ZGu je, istina, nikakav i osim toga moraš kupiti onu koja ima šiške, jer se inače vidi prijelaz kod kose i nisu toliko dobre.. Ali ovo da te netko povuče pa mu ona ostane u ruci nije točno - jako su čvrste & stabilne. A i nemaju me ljudi baš običaj potezati za kosu

Sad si planiram kupiti crvenu, za malo 'konvencionalnije' prigode

U svakom slučaju, od mene thumbs up za nošenje perika :-)
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom