Pogledaj jedan post
Old 22.01.2012., 16:12   #5693
Quote:
The Lord 28 kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Prvi puta sam na forumu u nadi da će mi netko dati dobar savjet i odgovore koji će mi pomoći.

Imam 30 godina. Završio sam komercijalnu školu, bio sam odličan učenik. Iz malog sam mjesta u Slavoniji. Nakon završetka srednje škole velika mi je želja bila ići na fakultet, međutim, mji roditelji nisu bili za i nisu mi omogućiti odlazak u grad na studij (isto kao i što sam htio upisati gimnaziju pa mi roditelji nisu dali iz razloga što neću imati nikakvu struku). Zaposlio sam se kao konobar, pa preko sezone na moru, pa u osiguranju itd. Uglavnom, radio sam i štedio. Sada bih mogao studirati, ali problem je što me interesiraju samo povijest i zemljopis (godinama se bavim proučavanjem istog, hobi mi je čitanje povijesne literature). S obzirom da studij povijesti i zemljopisa ima samo redovan, kolika je mogućnost da ga ja upišem? Mislim, s obzirom na moje godine, razinu mog srednjoškolskog obrazovanja, državnu maturu koju nemam itd? Kako to uopće sad funkcionira s prijemnim ispitima itd?
Možeš upisati u Mostaru, tamo nema državne mature, nego se polaže prijemni ispit kao što se prije polagalo. Možeš upisati i vanredno, pa nastaviš raditi i studiraš.
perinjo is offline