Pogledaj jedan post
Old 29.01.2003., 12:36   #17
Evo jedne potvrde onoga što sam znao a to je da na našim prostorima ima crne magije više nego u okolnim zemljama, sticajem okolnosti sam nedavno došao do knjige "Balkansko proročanstvo", objavljene 1996. godine koja predstavlja zbirku proročanstava o ovom vremenu. Tekst koji slijedi je od Keti Ivanove zvane mama Keti koja je Bugarska proročica i smatra se za nasljednicu Vange. Evo šta je ona rekla kad je bila u Jugoslaviji:

Quote:
Što se Jugoslavije tiče još uvijek nije završen period nevolja. Sve ono što se na dotičnom tlu događa samo je materijalizacija misli ljudi koji tu žive. Dakle, problem je u glavama mnogih ljudi i to se preko noći ne može prevazići. Magija je vaše zlo.
"Decenijama radim u Bugarskoj", priča mama Keti, "Ovde sam bila tek dva dana i ogroman broj ljudi sjatio se da im vidim ponešto iz prošlosti ili budućnosti. Iznenađujuće je koliko kod vas ima nesreće. Poređenja radi u Bugarskoj se ne živi tako dobro, ili imam utisak da su ljudi, bar za nijansu srećniji. Drugo veliko čudo koje sam doživjela je veliki broj vaših ljudi koji se nalaze pod uticajem zlih sila i magije! Kod nas je magija "bezazlenija", radi se obično o ljubavnoj, a kod vas su mnogi ljudi pod uplivom magova koji se bave najtežom i najpogubnijom - magijom koja ubija. Ne čudim se ratu koji je izbio u Jugoslaviji.
Mama Keti naglašava da možda neće svima biti po volji da se o tome priča ali da je uticaj magije dokazana stvar. U svijetu čuveni dr Georgi Lozanov sa još čuvenijeg Instituta za sugestologiju i parapsihologiju, dokazao je da čovjek može prenijeti svoje misli na drugog čovjeka i tako mu nanijeti zlo. U parapsihologiji govori se o "negativnom uticaju ljudskih misli", a u narodu o crnoj magiji. Radi se međutim o istoj stvari.
Priča Keti Ivanova: "Magija je upliv u tuđe misli, bilo svojim mislima ili ritualima koji su stari koliko i čovječanstvo. Ipak, civilizovan čovjek ne treba da "eksperimentiše" sa opasnim silama koje može da prizove. Moć psihe je ogromna, ali njeno korištenje za nanošenje zla je nedopustivo duhovnom biću. Magija, ili negativni duševni uplivi su opasne rabote i to kako za onoga na koga je uperen nišan zla, podjednako i za onoga ko barata dotičnim silama. Time se ne treba baviti! Ipak, ponavljam, kod vas je mnogo onih koji trpe psihičke uticaje magijskog djelovanja. Ja to mogu najbolje da vidim i nimalo nisam sretna zbog toga." Keti Ivanova kaže da u Bugarskoj ima ljudi koji se po selima bave magijom ali da njihovo djelovanje ni izdaleka nije tako mnogobrojno i ubitačno kao ovo naše. Kod seoskih magova i žena koje se izdaju za vračare Bugari najviše naručuju "ljubavne čini" dok su Jugosloveni ekstremni i u ovom pogledu - oni od vračara zahtijevaju da ubiju njihovog "neprijatelja"!
Keti Ivanova kaže: "I jedni i drugi, i vračare i njihove mušterije su moralne nakaze, dostojni najdubljeg prezira. Za zlo koje izazivaju ne mogu se iskupiti ni na ovom ni na onom svijetu. Jedina magija koju smatram za "bijelu" i dozvoljenu je čista ljubav. To je ujedno i najveća Magija."

Ovo je samo potvrdilo ono što sam znao.

Crna magija je danas veliki biznis na ovim prostorima. Ima ljudi koji nabacuju crnu magiju po narudžbi, dođeš im i kažeš da želiš nekome baciti crnu magiju, oni ti kažu šta trebaš da uradiš (doneseš od osobe kojoj želiš nauditi...), kaže ti cijenu, platiš i ovaj odradi posao. Isto tako mnogi za određenu cijenu više ili manje uspješno skidaju crnu magiju. Vjerovatno ima istih osoba koje rade i jedno i drugo.
To što neka osoba traži novac za skidanje crne magije uopšte ne mora da bude znak da je ta osoba prevarant i da ne može pomoći, bila bi velika greška ovako razmišljati.
Istina je da ima svakakvih osoba, da ima običnih prevaranata ali bila bi greška generalizovati (čemu su ljudi često skloni).
Vader is offline  
Odgovori s citatom