Pogledaj jedan post
Old 22.01.2008., 19:18   #1
Lolita stil i drugi japanski street fashion stilovi

Za bolje razumijevanje i upoznavanje s ovim stilom, te za hrpu dodatnih korisnih informacija, molimo vas pročitajte sljedeća dva posta:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1344
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1345

(ubačeno naknadno, na zahtjev lunatic pande)


__________________________________________________ ____________
Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
po meni se to uopce ne moze nazvati streetstyleom jer se ipak radi o manjini bez obzira na ekspanziju tog stila u Japanu. Mislim da je to vise slicno nekog kostimografiji ili nesto tome slicno. Pa koliko one vremena provode misleci na ono sto ce obuci iduceg dana? koliko im treba da se tako obuku? zatim nasminkaju? naprave frizuru? mislim, ipak mi se cini malo preopsesivno. Ok ako se netko nade u tome ali ne bih voljela da se taj stil prosiri vise nego sto je prosiren do sada. I bas me zanima da li ti klinci smiju tako ici u skolu? pa meni to izgleda kao da su maskare svaki dan.
i druge subkulture poput nekih rasirenijih na zapadu (punk, goth) su manjine ali i dalje ulaze u ulicne stilove. osim toga upravo ulicni stilovi (street fashion) nisu cista mainstream moda, u njih upravo ulaze neobicniji individualni stilovi i subkulture. btw isto u vezi manjine - 6000 aktivnih clanova na jednoj od najvecih lolita zajednica na engleskom jeziku nikako nije malo. a nije bilo niti za dizajnere ovih stilova, radi se o velikom trzistu.

o tome sto ces obuci iduceg dana dovoljno je razmisliti onoliko vremena koliko ti je dosta za bilo kakav obicni stil. znas sto imas u ormaru, nije to tesko spariti. sminka i frizura meni osobno ne oduzmu vise od pola sata. odijevanje 5-7 min. ima malo vise slojeva ali nije nista kompliciranije za obuci nego bilo sto drugo. potrebno je jednako vremena koliko i treba i za bilo koji drugi stil. opsesivno jer se tebi osobno ne svidja? ista stvar za maskare? meni se osobno ne svidja mainstream moda i ono sto se vecini svidja ali nije na meni da govorim nekome da je to ruzno. ili da se ne bi trebalo prosiriti. upravo je raznolikost pravo bogatstvo mode. uvijek su me fascinirali ljudi ugrozeni pojavom bilo cega razlicitog ili sto oni sami ne bi nosili a nazivaju se ljubiteljima mode. u vezi skole: ja idem tako na fakultet svaki dan i vecina ljudi ima samo pohvale. a za ostale me iskreno bas boli briga.


p.s. za moderatore: ispricavam se na previse stavljenih slika, tek sam kasnije vidjela da je ogranicenje 4 po postu. znat cu za ubuduce.

Zadnje uređivanje me in honey : 07.08.2010. at 08:08. Reason: Na zahtjev korisnice
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom